Zavřít reklamu

Herní konzole PlayStation 5 byla představena teprve nedávno, a potenciální zájemci až teď začínají dostávat odpovědi na řadu svých otázek. Jisté nejasnosti se týkaly například úložiště této novinky – to bude v době vydání nejnovějšího přírůstku do rodiny PlayStation bez možnosti výměny nebo rozšíření. Uživatelům se ale doporučuje, aby zatím žádné další úložiště nedokupovali – je totiž možné, že se toto omezení změní v některé z příštích aktualizací softwaru.

Herní konzole PlayStation 5 nabídne podporu jak pro interní, tak i pro externí úložiště. Interní úložiště od Sony se může pochlubit opravdu vysokou rychlostí, proto jako řešení připadá v úvahu pouze oficiální SSD M.2 od Sony. Z důvodu tohoto omezení se společnost Sony rozhodla za pomoci softwaru uzamknout interní úložiště před jakýmkoliv vylepšením, to se ale s velkou pravděpodobností v budoucnu změní – jen je nejprve potřeba, aby společnost Sony poskytla výrobcům třetích stran potřebné informace a pokyny ohledně kompatibility. Hned od začátku ale bude možné rozšířit úložiště PlayStationu 5 za pomoci USB externích disků. Jako úložiště pro hry samotné nicméně i v tomto případě poslouží interní prostor na disku uvnitř PlayStationu.

Společnost Sony také tento týden na svém blogu potvrdila, že vzhledem k současné situaci proběhne prodej nejnovější generace její herní konzole výhradně online. V dny spuštění prodeje (12. a 19. listopadu) tedy zákazníci nenajdou nové PlayStationy v kamenných prodejnách, ale pouze na vybraných e-shopech. „Zůstaňte v bezpečí, zůstaňte doma, a proveďte svou objednávku online,“ vyzývá společnost Sony své zákazníky. Ti, kteří si konzoli předobjednali již dříve, a zvolili její vyzvednutí v kamenné prodejně, tak budou moci normálně učinit. Uživatelé vzali po spuštění předobjednávek web útokem, a příslušné zásoby byly prakticky během chvilky vyčerpány. Společnost Sony zatím nijak nekonkretizovala, jak dlouho bude omezení fyzického prodeje trvat, s největší pravděpodobností ale neskončí dříve než v prosinci.

Dnes nejčtenější

.