Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Chcete chránit zdraví svých zaměstnanců a minimalizovat tak jakékoli riziko újmy na zdraví? Je načase investovat do ochranných pomůcek – zejména ochranné štíty na tvář jsou to, co vaši zaměstnanci ocení. V současné době má zaměstnavatel za úkol hlavně snížit riziko nakažení koronavirem, který nyní sužuje nejen Českou republiku, ale celý svět. Aby chod podniku nezkolaboval, zaměstnance je dobré udržet ve skvělé formě. I proto řada lídrů společností přináší svým podřízeným benefity ve formě úhrady očkování nebo vitaminů, ochranné štíty jsou už pomyslnou třešničkou všech zaměstnaneckých výhod.

Ochranné štíty na tvář jako efektivní reklama

S příchodem nového typu koronaviru výrazně vzrostl zájem o výrobu ochranných štítů na tvář. Ty se mohou vyrábět bez potisku, ale také se z nich může stát reklamní předmět. Stačí, když bude na štít nanesen potisk, např. logo, název společnosti nebo motto, které je pro firmu typické. Jelikož dnes mluvíme o jedné z ochranných pomůcek, obdarovaní budou tuto propagaci společnosti nosit i jinde než v zaměstnání.

Ochranné štíty
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Ochrana zaměstnanců i jejich okolí

Ochranné štíty na tvář jsou však především ochranou zaměstnanců a jejich okolí. Aby byl účinek ochranných prostředků ještě znásoben, vyplatí se sáhnout i po rukavicích a čirých brýlích.

Aby byl ochranný štít opravdu efektivním ochráncem nejen před panujícím onemocněním, je důležité provádět jeho pravidelnou dezinfekci. K té musí dojít už před prvním nasazením ochranného prostředku, ale musí se dezinfikovat také před každým dalším použitím. K dezinfekci se využívá zásadně klasická dezinfekce nebo isopropylakohol. Co se rozhodně nepoužívá, jsou roztoky na čištění v podobě benzínu, acetonu nebo toluenu.

Ochranné štíty na tvář pro strojírenství, kovovýrobu a další profese

I když jsou nyní ochranné štíty na tvář spojovány s nebezpečným onemocněním a slouží hlavně jako jedna z ochran, v některých oborech se používají běžně, i když venku nepanuje nový typ koronaviru. Štíty jsou totiž v mnoha odvětvích součástí bezpečnosti – jsou jedním z osobních ochranných pracovních prostředků, které zaměstnavatel musí zaměstnanci poskytnout a pracovník je následně musí používat.

Mluvíme kupříkladu o oborech, jako je kovovýroba, strojírenství nebo často také zdravotnictví. Ve zmiňované kovovýrobě a strojírenství chrání ochranný štít hlavně před nebezpečnými částicemi, prachem a dalším. Jedná se tak o nezastupitelného pomocníka při obrábění materiálů čili při soustružení, frézování nebo také při vrtání a podobných činnostech.

Ve zdravotnictví se ochranné štíty na obličej využívají nejen na nemocničních odděleních, ale také je využívají stomatologové nebo doktoři jiného zaměření.

Ochranné štíty = minimální omezení

Hlavní výhodou tohoto ochranného prostředku je hlavně minimální omezení, které z používání plyne. Štíty jsou čiré, dobře viditelné a hlavně nepřekáží, a to ani v případě, že nosíte brýle. Díky nastavitelnosti si je může každý přizpůsobit přesně pro sebe.

Související články

Dnes nejčtenější