Zavřít reklamu

Malware označovaný jako Joker se znovu objevil v obchodě Google Play, kde tentokrát infikoval 17 aplikací. Je to v posledních měsících již poněkolikáté, co tým Googlu s tímto nebezpečným spywarem přišel do křížku. Na závadné aplikace upozornil bezpečnostní expert společnosti Zscaler.

Konkrétně jsou Jokerem nakaženy následující aplikace: All Good PDF Scanner, Mint Leaf Message-Your Private Message, Unique Keyboard – Fancy Fonts and Free Emoticons, Tangram App Lock, Direct Messenger, Private SMS, One Sentence Translator – Multifunctional Translator, Style Photo Collage, Meticulous Scanner, Desire Translate, Talent Photo Editor – Blur focus, Care Message, Part Message, Paper Doc Scanner, Blue Scanner, Hummingbird PDF Converter – Photo to PDF a All Good PDF Scanner. V době psaní článku byly tyto aplikace z Google Play již staženy, pokud je však máte nainstalované, okamžitě je smažte.

S tímto malwarem se Google v posledních měsících musel vypořádat již potřetí – začátkem října z obchodu odstranil šest infikovaných aplikací a v červenci jich zde objevil jedenáct. Podle bezpečnostních odborníků je Joker na scéně aktivní již od března a za tu dobu prý stihl nakazit miliony zařízení.

Joker, který patří do kategorie spyware, je navržen tak, aby kradl SMS zprávy, kontakty a informace o zařízení a uživatele bez jeho vědomí přihlásil k prémiovým (tedy placeným) službám protokolu WAP (Wireless Application Protocol).

Dnes nejčtenější

.