Zavřít reklamu

Samsung začne brzy vydávat aktualizaci, která na jeho první ohebný telefon Galaxy Fold přinese některé populární funkce Foldu druhé generace. Mezi jinými funkci App Pair nebo nový způsob pořizování „selfíček“.

Patrně nejzajímavější „vychytávkou“, kterou aktualizace na původní Fold přinese, je funkce App Pair, která umožňuje spouštět až tři aplikace najednou v uživatelově preferovaném rozvržení rozdělené obrazovky. To znamená, že pokud chce mít na jedné polovině otevřený například Twitter a na druhé YouTube, může si vytvořit zástupce ke spouštění těchto aplikací a nastavit si je podle svého. Kromě toho bude možné uspořádávat okna rozdělené obrazovky horizontálně.

Uživatelé budou též moci používat zadní fotoaparáty k pořizování selfie fotografií – Samsung této funkci říká Rear Cam Selfie a své využití najde především při focení širokoúhlých „selfíček“.  Když už jsme u fotoaparátu, update také přinese funkce Auto framing, Capture View Mode nebo Dual Preview.

Aktualizace dále uživatelům umožní připojit telefon bezdrátově k chytrým televizím s podporou funkce Phone Screen Mirroring prostřednictvím ikony Samsung Dex v panelu rychlého nastavení. Po propojení zařízení si uživatel bude moci přizpůsobit druhý displej tak, jak si přeje, a používat při tom funkce jako přiblížení obrazovky nebo různé velikosti fontů.

Poslední „vychytávkou“, kterou update přináší, je možnost přímo sdílet heslo Wi-Fi sítě, k níž je uživatel připojen, s (pro něj) důvěryhodnými zařízeními Galaxy ve své blízkosti. Bude též moci vidět rychlost nedalekých připojení (velmi rychlé, rychlé, normální a pomalé).

Update začnou od příštího týdne dostávat nejprve uživatelé v USA, poté přijdou na řadu další trhy.

Dnes nejčtenější

.