Zavřít reklamu

Mobilní aplikace Youtube obdržela velký update s řadou změn, které mají vylepšit zkušenost uživatelů. Nejdůležitější novinkou je možnost přehrávání videí ovládat pomocí řady gest. Všichni využíváme už léty prověřené dvojité poklepání pro posun videa. K němu se nyní přidává potáhnutí prstem po displeji nahoru či dolů. Potáhnutí směrem nahoru přesune přehrávání videa do režimu celé obrazovky, zatímco potáhnutí na opačnou stranu režim celé obrazovky opustí. Jde tak v porovnání s tradičním způsobem poklepávání na ikonku v menu přehrávače o jednodušší způsob, který uživatelům přejde určitě rychle do krve.

Podobné „úlitby“ efektivitě uživatelské zkušenosti si YouTube připravilo i v oblasti zmíněné nabídky přehrávače. Nyní bude snadnější dostat se k nabízeným titulkům, které už nebudou schované za třemi tečkami a následným výběrem, ale rovnou pod patřičně označeným vlastním tlačítkem. Vedle tlačítka k výběru titulků se nově vyjímá i přepínač automatického přehrávání, aby k němu měli diváci jednodušší přístup.

Menší proměnou prochází i videokapitoly. Možnost rozdělit video do částí je s námi už dlouho, teď ji ale YouTube patřičně revitalizuje. Kapitoly se budou objevovat v samostatném menu a nabídnou ke každé z nich i video preview. Změny se dočkaly i navrhované úkony, které budou nově uživatele upozorňovat například na přepnutí videa do režimu celé obrazovky více organicky. Update se k uživatelům postupně dostává od úterý.

Související články

Dnes nejčtenější

.