Zavřít reklamu

Blíží se konec měsíce a Samsung pokračuje ve vydávání říjnového bezpečnostního updatu na různá zařízení. Těmi posledními jsou nové vlajkové tablety Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7+. V tuto chvíli jej dostávají uživatelé v desítkách zemí napříč různými kontinenty.

Nová aktualizace, nesoucí firmwarové označení TxxxXXU1ATJ4 je dostupná jak pro LTE, tak pro 5G verzi tabletů. Jako v případě smartphonů si ji můžete stáhnout otevřením Nastavení, vybráním možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat.

Update opravuje pět kritických zranitelností a desítky středně nebezpečných chyb nalezených v systému Android. Vedle toho řeší 21 bezpečnostních exploitů, které byly objeveny v samotném softwaru Samsungu, z nichž jedna umožňovala nepovolený přístup k SD kartě a uživatelskému obsahu aplikace Secure Folder. Aktualizace podle všeho kromě zmíněných oprav nepřináší žádné nové funkce (ne že by to nějak vadilo, nové tablety jsou jimi doslova „našlapané“).

Poslední bezpečnostní aktualizace předtím vyšla na současné a loňské vlajkové řady Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy Note 20 a Galaxy Note 10 a také dva modely řady Galaxy A – A50 a A51. V tuto chvíli není jasné, jestli ji technologický gigant plánuje do konce měsíce vydat ještě na další zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.