Zavřít reklamu

„Ostrý“ Android 11 byl vypuštěn do světa teprve před měsícem a už se objevilo několik stížností týkajících se aplikací, které mají fungovat v celoobrazovkovém režimu, ale nemohou se do něj přepnout. A i když tyto aplikace jsou v celoobrazovkovém módu, podle některých uživatelů displej není zaplněn úplně – nezmizí z něj stavový řádek a navigační lišta.

Problém se má týkat například her nebo populární videoplatformy YouTube. U her nyní uživatelé, z nichž mnozí hrají v režimu na šířku, objevují, že jim stavový řádek a navigační lišta překrývají důležité herní prvky, a v podstatě jim tak zabraňují hrát. Je tak jasné, že právě hráčům bug znepříjemňuje život nejvíce.

I když uživatelé Androidu problém hlásili prostřednictvím nástroje Googlu na sledování bugů Google Issue Tracker i přímo jemu již v době, kdy vydával betu Androidu 11, kalifornský technologický gigant s ním nic nedělal, protože jej údajně nebyl schopen reprodukovat. Nicméně vzhledem k tomu, že se nyní opět dostává do centra pozornosti, je více než pravděpodobné, že se mu bude – a tentokrát s patřičnou péčí – věnovat znovu.

Podle některých uživatelů je možné problém vyřešit zavřením aplikací a jejich restartováním, jiní takové štěstí neměli.

Související články

Dnes nejčtenější

.