Zavřít reklamu

Po úspěšné kampani na Kickstarteru se nyní chytré hodinky nubia Watch vydávají z Číny do světa. Kromě zemí Evropské unie jsou dostupné také v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, Japonsku, Singapuru, Izraeli nebo Kuvajtu. Cena byla stanovena na 219 eur (v přepočtu zhruba 6 tisíc korun).

Hodinky na první pohled od konkurence odlišuje dlouhý ohebný displej typu AMOLED s úhlopříčkou 4,01 palců. Jejich pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli a hliníku, zatímco řemínek ze silikonu nebo kůže napa.

Hardwarovou výbavu tvoří osvědčený čipset Snapdragon Wear 2100, 1 GB operační paměti a 8 GB vnitřní paměti. Do vínku hodinky také dostaly funkci monitorování srdečního tepu a spánku, čtyři sportovní režimy, stupeň krytí IP54, GPS, možnost úpravy ciferníku a v rámci konektivity nabídnou e-SIM, NFC, Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Na jedno nabití podle výrobce vydrží 36 hodin a v pohotovostním režimu to má být až týden.

K mání jsou v zeleném (Army Green) a černém (Midnight Black) barevném provedení. Červená varianta, která je dostupná v Číně, se na globální trhy podle všeho nedostane.

Související články

Dnes nejčtenější

.