Zavřít reklamu

Hráči v současnosti netrpělivě očekávají příchod konzolí nové generace. Playstation 5 a Xbox Series X/S znamenají závan čerstvého vzduchu do herního světa a pro mnohé i jeden z mála světlých bodů letošního roku. Vypadá to ale, že kromě zavedených herních strojů se pozornost některých hráčů stáčí směrem k běžným domácím spotřebičům – třeba k ledničkám. Na chytré chladničce řady Samsung Family Hub totiž kreativec, vystupující na instagramu pod přezdívkou vapingtwisted420, rozjel letos vydanou střílečku Doom Eternal.

S přihlédnutím ke všem využitým technologiím se po prvotním zmatení není moc čemu divit. Chytré ledničky od Samsungu totiž běží na operačním systému Tizen, známém například i z televizorů korejské společnosti. Ten běží stejně jako takový Linux nebo MacOS na jádře Unix, od kterého je již jen kousek ke spuštění takřka jakýchkoliv aplikací. V tomto případě programátor využil herní streamovací službu xCloud, kde je Doom Eternal zdarma k dispozici. Samsung sice ke svým ledničkám zatím gamepady zdarma nepřibaluje, počítačový kutil ale chytře s chladničkou propojil ovladač od Xboxu.

DoomPregnancyTest
Starý Doom se dá hrát i na těhotenském testu. Zdroj: Popular Mechanics

Spuštění střílečky na ledničce připomíná sérii absurdních úspěchů hraní úplně prvního Dooma z roku 1994 na různorodých zařízeních. Během minulých měsíců různí fanoušci spustili starodávnou střílečku například na těhotenském testu nebo na tiskárně. Oproti takovým kouskům působí Doom Eternal běžící na obrazovce chladničky jako amatérský kousek.

Související články

Dnes nejčtenější

.