Zavřít reklamu

Google vylepšil bezpečnost a užitečnost svého prohlížeče Chrome ve verzi pro Android a iOS. Počínaje dneškem prohlížeč v mobilních zařízeních uživatele upozorní, pokud je některé z hesel, které si do něj uložil, ohroženo, a pokud ano, jak je opravit.

Nejen to, po upozornění na ohrožení hesla Chrome uživatele přesměruje přímo na formulář se změnou hesel té služby, u níž heslo používal. Aby si uživatel mohl zkontrolovat, jestli některé z jeho hesel nebylo ohroženo, Chrome mu na Google pošle jejich kopii, a to pomocí speciální formy zašifrování, která neumožňuje zjistit, jaká jsou jeho uživatelská jména nebo hesla.

Do budoucí verze Chromu pro Android a iOS také přibude nová funkce s názvem Safety Check. Pomocí ní bude možné manuálně ověřit ohrožená hesla a také dá uživateli vědět, jestli je zapnutá služba Googlu Safe Browsing a jestli má daná verze Chromu nejnovější bezpečnostní ochranu. Na iOS bude též možné Chrome použít k automatickému vyplnění uložených přihlašovacích údajů do dalších aplikací nebo prohlížečů. Kromě toho se předtím, než Chrome cokoli vyplní, uživatelům „jablíčkových“ zařízení pro větší bezpečnost zobrazí výzva k biometrické autentizaci.

Na verzi s Androidem také brzy dorazí služba Enhanced Safe Browsing, která uživatele sdílením dat v reálném čase se zmíněnou službou Safe Browsing aktivně chrání před malwarem, phishingem a dalšími hrozbami. Google uvádí, že mezi uživateli, kteří si tuto funkci zapnuli ve verzi pro desktop, došlo díky její prediktivní phishingové ochraně ke zhruba 20% poklesu zadávání hesel do phishingových webů.

Související články

Dnes nejčtenější

.