Zavřít reklamu

Společnost Samsung má – co se týče pravidelnosti aktualizací softwaru u jejích smartphonů – nastavená jasně daná pravidla. Do určité doby získávají všechny smartphony pravidelné měsíční aktualizace, po uplynutí této doby přechází na čtvrtletní aktualizace. Na seznam modelů, jejichž software je aktualizován pouze čtvrtletně, se tento týden zařadil nově také Samsung Galaxy Note 8.

Vzhledem ke stáří zmíněného modelu – Samsung Galaxy Note 8 byl uveden na trh v srpnu roku 2017 – bylo již nějakou dobu jasné, že se přechod na čtvrtletní aktualizace chystá co nejdříve. Počátkem tohoto týdne bylo oficiálně oznámeno, že majitelé bývalé vlajkové lodi mezi smartphony značky Samsung již nebudou každý měsíc získávat aktualizace softwaru formou over-the-air tak jako doposud. Samsung Galaxy Note 8 se od doby svého uvedení na trh dočkal celkem dvou hlavních aktualizací operačního systému, s Androidem 10 ale už není kompatibilní.

Zmíněný model tedy nebude zahrnutý ani do skupiny smartphonů, u kterých společnost Samsung přislíbila alespoň tři hlavní aktualizace operačního systému. Samsung zároveň aktualizoval svou webovou stránku s informacemi o smartphonech, které získávají čtvrtletní bezpečnostní softwarové aktualizace, a do seznamu doplnil Galaxy Note 8. Podobný osud nedávno stihl také modely produktové řady Galaxy S8. Pokud tedy patříte mezi majitele Samsungu Galaxy Notre 8, můžete nejméně do října příštího roku očekávat pravidelné čtvrtletní aktualizace softwaru. Od října roku 2021 pak bude v tomto směru záležet jen na rozhodnutí společnosti Samsung.

Související články

Dnes nejčtenější

.