Zavřít reklamu

Předplatné Google Play Pass je přímou odpovědí Googlu na konkurenční Apple Arcade. Za nízký měsíční poplatek získávají předplatitelé přístup ke stovkám her a aplikací. Služba se ve Spojených státech rozjela v září minulého roku. V červenci se do seznamu podporovaných zemí přidala trojice velkých zemí – Německo, Kanada a Austrálie. Teď Google tlačí službu do globálnějších rozměrů – zpřístupnil ji ve 25 dalších státech, mezi kterými nechybí ani Česko a Slovensko.

V Česku nastavil Google cenu měsíčního předplatného na 139 korun. Využít můžete i zvýhodněné nabídky při koupi předplatného na rok dopředu. V tom případě vychází rok Play Passu na 849 korun, takže ušetříte oproti opakovaným měsíčním platbám takřka padesát procent. Přístup ke službě se dá navíc sdílet v rámci rodiny, jedno předplatné může tak využívat až pět osob. K aktivaci služby potřebujete verzi Androidu 4.4 nebo vyšší a aplikaci Obchod Play ve verzi 16.6.25 nebo vyšší. Google samozřejmě nabízí bezplatné období na vyzkoušení služby, které trvá čtrnáct dní.

V nabídce služby najdeme spoustu zajímavých aplikací a her. Z herních titulů zde nechybí například extrémně oblíbený simulátor farmaření Stardew Valley, klasické RPG Star Wars: The Knights of the Old Republic nebo stavitelská extravaganza v podobě Bridge Constructor Portal. Z aplikací stojí za zmínku například prémiová verze čtečky Moon Reader nebo skvělá fotící aplikace Camera MX.

Vyzkoušíte si Google Play Pass na vašem mobilním zařízení? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.