Zavřít reklamu

Google začal pro smartphony s Androidem vydávat nový editační režim pro aplikaci Fotky Google. Přináší automatické návrhy postavené na strojovém učení a vylepšené nástroje pro podrobnější manuální ovládání, díky kterým by fotografie měly vypadat ještě lépe.

Největší změnou je nová záložka Suggestions (návrhy) ve fotoeditační nabídce, která nabízí doporučení pro úpravy snímku, na který se uživatel právě dívá, a automaticky upravuje vlastnosti jako jas, kontrast nebo portrétní efekty.

Google v rámci nové záložky nabízí některé základní možnosti, například „Enhance“ a „Color Pop“, přičemž slíbil, že v následujících měsících do ní přidá další možnosti optimalizované pro určitý typ fotografií (jako jsou například portréty, krajiny nebo západy slunce). Tyto možnosti mají být dostupné nejprve na telefonech řady Pixel.

Vedle toho je tu nové rozhraní pro obecné editační nástroje, pro „záležitosti“ jako jas, kontrast, sytost barev, teplota, bílý bod nebo rozmazání, což uživatelům usnadní procházení jednotlivých možností a jejich přizpůsobení pro danou fotografii.

Nové editační nástroje pro populární aplikaci pro práci s fotografiemi a videi jsou uvolňovány pro verzi s Androidem od včerejška, datum vydání pro verzi s iOS v tuto chvíli není známo.

Související články

Dnes nejčtenější

.