Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu tablet, se kterým se nemusíte bát vyrazit i do náročného terénu. Novinku Galaxy Tab Active 3 vybavil odolným pouzdrem, díky které přežije pád z výšky až 1,5 m (pád by ale měla vydržet i bez něj, a to z výšky 1,2 m), stupněm krytí IP68 i voděvzdorným S Penem.

Tablet dostal do vínku LCD displej s úhlopříčkou 8 palců, který je navržen tak, aby bylo možné jej používat s rukavicemi na rukou. Pohání jej čipset Exynos 9810 (tedy stejný, který používají  smartphony Galaxy S9 a Note 9), který doplňují 4 GB operační paměti a 64 nebo 128 GB rozšiřitelné vnitřní paměti.

Součástí výbavy je 13MPx zadní fotoaparát, 5MPx selfie kamerka a čtečka otisků prstů. Baterie má kapacitu 5050 mAh a je vyměnitelná (je také možné ji nabíjet v dokovacích stanicích s pogo piny). Softwarově je tablet postaven na Androidu 10 a podporuje počítačový režim DeX.

Jihokorejský technologický obr slibuje, že novinka (spolu s odolným telefonem Galaxy Xcover Pro) dostane časem tři velké systémové aktualizace, což je důležitý aspekt pro podnikové zákazníky, protože ti používají zařízení obvykle déle než individuální zákazníci.

Galaxy Active Tab 3 je v prodeji již nyní, a to ve vybraných zemích Evropy a Asie. Dostupnost v jiných regionech světa má být oznámena později. K dispozici je jak verze s Wi-Fi (podporující standard Wi-Fi 6), tak varianta s LTE. Cenu Samsung nezveřejnil.

Dnes nejčtenější

.