Zavřít reklamu

Samsung uvedl na domácí trh dva nové kusy příslušenství – powerbanku Samsung Battery Pack s kapacitou 20000 mAh a bezdrátovou nabíjecí podložku Samsung Wireless Charger Trio, která dokáže nabíjet současně až tři zařízení.

Powerbanka dostala do vínku hmotnost 392 g, dva USB-C porty a jeden USB-A konektor. Podporuje starší technologii Samsungu Adaptive Fast Charge, QuickCharge 2.0 od Qualcommu (až do 15 W) a také technologii USB PowerDelivery, která zařízením dodá nabíjecí výkon až 25 W. Novinka by měla zajistit stejnou rychlost nabíjení jako přiložené adaptéry k nejnovějším špičkovým smartphonům Samsungu.

Samsung Wireless Charger Trio je bezdrátová nabíjecí podložka s šesti cívkami, které jí umožňují nabíjet současně až tři kompatibilní zařízení. Váží 320g a je dodávána s 25W adaptérem a metrovým kabelem.

Pokud vám tento koncept něco připomíná, nemýlíte se. Bezdrátovou nabíjecí podložku podporující nabíjení až tří zařízení najednou pod názvem AirPower představil již před třemi lety Apple, kvůli technickým problémům (konkrétně přehřívání) však její vývoj loni zrušil. Před časem se nicméně objevily zprávy, že její vývoj byl obnoven (přehřívání mělo být vyřešeno použitím čipu A11 z iPhonu 8) a že by ji Apple mohl uvést na scénu v říjnu společně s novou řadou iPhonů.

Powerbanka se prodává za 77 tisíc wonů (v přepočtu zhruba 1 500 korun), podložka vyjde na 99 tisíc wonů (přibližně 2 tisíce korun). V tuto chvíli není jasné, jestli Samsung novinky plánuje uvést i na jiné trhy.

Související články

Dnes nejčtenější