Zavřít reklamu

Do éteru pronikly 3D rendery smartphonu Nokia 7.3, nástupce loňského modelu střední třídy Nokie 7.2. Designově je svému předchůdci vcelku podobný, na obou stranách však najdeme některé zásadní rozdíly.

První viditelným rozdílem je to, že obrazovka Nokie 7.2 má výřez kapkovitého tvaru, zatímco do levé části displeje Nokie 7.3 se „zanořil“ průstřel. Díky tomu má oproti předchůdci o něco tenčí horní rámeček. Trochu tenčí je také spodní rámeček, oproti dnešním smartphonům je však stále poměrně výrazný.

Na zadní straně telefonu vidíme stejný kruhový modul fotoaparátu, jako má Nokia 7.2, na rozdíl od ní je tu však o jeden fotoaparát navíc. Jiné je rovněž umístění dvojitého LED blesku, který se nyní nachází nalevo od modulu, zatímco u předchůdce jej najdeme uvnitř.

Na spodní hraně je vidět nabíjecí USB-C port, na horní pak 3,5mm jack. I když to z obrázků není úplně poznat, tělo smartphonu je zřejmě vyrobeno z plastu místo ze skla.

Nokii 7.3 bude údajně pohánět čipset Snapdragon 690, který má integrovaný 5G modem, což by z ní činilo druhý telefon značky podporující 5G síť. Neoficiální informace také hovoří o rozměrech 165,8 x 76,3 x 8,2 mm, displeji s úhlopříčkou 6,5 palců a rozlišením FHD+, 48MPx hlavní fotoaparát, baterii s kapacitou 4000 mAh a podpoře rychlého nabíjení s výkonem 18 W. V tuto chvíli není jasné, kdy by telefon mohl být uveden na scénu, pravděpodobně to však bude do konce roku. Do konce letošního roku se představí také iPhone 12.

Související články

Dnes nejčtenější