Zavřít reklamu

Tradiční veletrh mobilních technologií Mobile World Congress (MWC), konaný v Barceloně, obvykle probíhá na přelomu února a března, letošní ročník byl však kvůli koronavirové pandemii zrušen. Nyní společnost GSMA, která akci pořádá, oznámila, že příští ročník se bude konat od 28. června–1. července.

Kromě toho se změnilo datum konání „vedlejšího“ eventu MWC Shanghai, které se přesunulo z června na únor (přesněji řečeno na 23.–25. února). Datum druhé „vedlejší“ akce, kterou je MWC Los Angeles, zůstává neměnné, letošní ročník proběhne podle plánu 28.–30. října.

Společnost GSMA ve svém prohlášení uvedla, že pro přesunutí barcelonské akce z února na červen se rozhodla proto, aby se vypořádala s vnějšími okolnostmi souvisejícími s nákazou COVID-19. Podle jejího generálního ředitele Matse Granryda má zdraví a bezpečnost vystavovatelů, návštěvníků, personálu a obyvatel katalánské metropole „nejvyšší důležitost“.

MWC Barcelona je jednou z největších a také nejstarších technologických akcí na světě. Každý rok se se zde scházejí největší hráči v technologickém průmyslu i menší výrobci, aby veřejnosti a svým obchodním partnerům představili horké novinky nejen z oblasti mobilních technologií. Loni si veletrh nenechalo ujít přes 109 tisíc lidí (šlo o nejvyšší návštěvnost v historii) z téměř 200 zemí světa a své nové produkty tu vystavovalo více než 2400 firem (včetně desítek místních, tedy katalánských zástupců).

Související články

Dnes nejčtenější