Zavřít reklamu

Populární videoplatforma YouTube přináší v posledních letech čím dál více restrikcí, a to jak pro tvůrce, tak i pro uživatele. Mezi nejnovější aktuality v tomto směru patří nově také změna způsobu, jakým fungují YouTube videa, vkládaná na weby třetích stran. Společnost Google chce s pomocí technologie strojového učení vylepšit proces hodnocení věkového omezení svých videí. Obsah, který je přístupný až od osmnácti let, nebude nově možné vkládat na weby třetích stran.

V případě, že je jakékoliv video na serveru YouTube omezené věkem, mohou ho vidět pouze uživatelé starší osmnácti let, a to jen tehdy, kdy budou přihlášeni ke svému Google účtu. Profil k danému účtu musí být náležitě vyplněný včetně údajů o datu narození. Společnost Google se nyní chce ještě více pojistit proti tomu, aby se videa omezená věkem dostala k mladším divákům. Nepřístupný obsah už nebude možné zobrazit a přehrát, pokud bude vložený na jakýkoliv web třetí strany. V případě, že se uživatel pokusí takovýmto způsobem vložené video přehrát, bude automaticky přesměrován na web YouTube, případně do prostřední příslušné mobilní aplikace.

 

Provozovatelé serveru YouTube zároveň pracují na vylepšeních, v jejichž rámci bude možné za pomoci technologie strojového učení ještě lépe zajistit, aby věkově omezená videa skutečně mohli vidět pouze přihlášení uživatelé starší osmnácti let. Google zároveň uvádí, že v podmínkách používání služby nedojde k žádným významným změnám, a že nová omezení by neměla mít žádný nebo jen velmi malý vliv na příjem tvůrců z partnerského programu. Google také v neposlední řadě rozšiřuje proces ověření věku na území Evropské unie – příslušné změny se postupně projeví v průběhu následujících několika měsíců. Firma varuje uživatele, že pokud nebude možné spolehlivě určit, že jsou starší osmnácti let, může být po nich požadován platný průkaz totožnosti bez ohledu na věk, uvedený při registraci Google účtu.

Související články

Dnes nejčtenější

.