Zavřít reklamu

Společnost Samsung poprvé po pěti letech ruší konání své vývojářské konferece. Jihokorejský gigant dnes potvrdil, že se rozhodl událost zrušit z důvodu obav z onemocnění COVID-19. Firma zároveň uvádí, že si i navzdory zrušené konferenci pokusí najít způsoby, jak do budoucna zapojit vývojářskou komunitu do dění.

Společnost Samsung ve svém oficiálním prohlášení vyjádřila zklamání z toho, že se letošní ročník konference nakonec nebude konat. „Naší hlavní prioritou je zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců, vývojářské komunity, partnerů i místních komunit,“ stojí ve zmíněném prohlášení. Samsung ve své zprávě nezmínil žádné další důvody, které ho vedly ke zrušení Samsung Developer Conference 2020, podle některých zdrojů je ale příčin ve skutečnosti více. Vývojářská konference Samsungu není zdaleka první velkou akcí, která musela být letos zrušena z důvodu koronavirové pandemie.

Podívejte se na záběry ze Samsung Developer Conference 2019:

Někteří ale tvrdí, že kromě obav o zdraví je jedním z důvodů zrušení Samsung Developer Conference 2020 stagnující vývoj některých služeb a softwaru včetně Bixby. Nejdůležitější hardware firma představila na svých Unpacked eventech, a proto by toho na SDC 2020 údajně nebylo moc co ukázat. Dalším důvodem může být také snaha o snížení nákladů – konání velkých akcí typu vývojářské konference není zrovna nejlevnější záležitostí, a současná situace je po finanční stránce hodně nejistá. Všichni nicméně doufají, že příští rok již bude vše v pořádku, a že letošní SDC opět na dlouhou dobu zůstane jedinou zrušenou vývojářskou konferencí Samsungu.

Související články

Dnes nejčtenější

.