Zavřít reklamu

Společnost Samsung Display podle dostupných zpráv usiluje o to, aby od amerického ministerstva obchodu získala povolení k dalšímu prodeji svých OLED panelu firmě Huawei. Podobně jako divize, zabývající se výrobou polovodičů, byl i Samsung Display přinucen přizpůsobit se novým nařízením vlády Spojených států. Podle těchto nařízení již firma nesmí dodávat společnosti Huawei součástky, které byly vyvinuty a vyrobeny s využitím softwaru a technologií původem z USA.

Potíž spočívá v tom, že technologie ze Spojených států byly využity při výrobě a vývoji řady součástek, potřebných pro výrobu smartphonů. Nejen Samsung, ale i další společnosti, které by chtěly i nadále dodávat součástky pro Huawei i po 15. září, budou potřebovat příslušnou licenci od amerického ministerstva obchodu. Společnost Samusung Display si údajně podala žádost o zmíněnou licenci tento týden ve středu. Huawei je po Applu a Samsungu třetím nejvýznamnějším klientem společnosti Samsung Display, je tedy pochopitelné, že zachování obchodních vztahů je oboustranně žádoucí. Samsung Display v minulosti dodával firmě Huawei například OLED panely pro smartphony produktové linie P40, je ale také dodavatelem velkých OLED panelů pro některé televizory.

V podobné situaci se ocitl také konkurent Samsung Display, společnost LG Display. Ta ale ještě podle dostupných zpráv o licenci nezažádala. Dodávky ze strany LG Display jsou ve srovnání se Samsung Display mnohem menší, a zástupci firmy již v minulosti uvedli, že ukončení obchodních vztahů se společností Huawei by na podnikání LG Display mělo jen minimální dopad.

Související články

Dnes nejčtenější