Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Začátkem prázdnin odstartovala po půl roce usilovné práce platformu Loxper. Jde o průvodce se zábavnými trasami po zajímavých místech, které spojuje to, že vypráví ucelený příběh historické osobnosti či události anebo spojuje zajímavá místa. Našim cílem je místním i návštěvníkům ukázat unikátní místa, která obvykle zůstávají skryty mimo jejich pozornost.

Celý zážitek zjednodušuje to, že jsme vytvořili aplikace pro iOS nebo Android. V aplikaci si jednoduše zvolíte trasu, která vás zajímá a Loxper vám ukáže kudy máte jít a řekne vám, kde je první bod. V každém bodě se dozvíte nějakou místní zajímavost a část příběhu, každý bod zároveň obsahuje úkol, který by vás měl pobavit a procházku zpestřit.  Po splnění úkolu (případně jeho přeskočení) vám aplikace řekne na jaký další bod máte pokračovat. A tak dále až do konce trasy, která má obvykle kolem 5 km a můžete na ní strávit 2 hodiny příjemné zábavy.  Jsou vytvořeny lidmi (průvodci), kteří daná místa znají a kteří vám také doporučí oblíbené podniky – kavárny, hospody nebo další zajímavá místa.

Na začátku je v aplikaci 15 online tras v Praze a v Brně. Zároveň hledáme tvůrce obsahu po celé České republice, kteří mají rádi místo, kde žijí a chtěli by o něm vyprávět zajímavý příběh prostřednictvím naší platformy. Proto vyzýváme všechny, kteří mají chuť, nápady a také zájem si něco přivydělat, se na nás obrátí. Průvodce získá podíl na výnosu jednotlivých tras. Hlavním cílem je dostat lidi do ulic, motivovat je k pohybu a také trošku k přemýšlení. No a také ukázat, že existuje mnoho zajímavých míst mimo hlavní a přeplněné turistické atrakce.

3 cíle pro budoucnost Loxperu

Tohle je ale jenom začátek, v další fázi bychom rádi doplnili obsah formou audia, videa a rozšířené reality.  Cílem je maximálně zrekonstruovat historické události a osobnosti a přiblížit je všem lidem, zkrátka oživit historii pomocí technologií.

Dalším velkým cílem je doplnit obsah aplikace tak aby nabízela zábavu a poučení i mimo trasy formou her a kvízů a navázat ten herní svět na svět reálný.

No a konečně třetím velkým cílem je platformu Loxper rozšířit do dalších evropských a světových metropolí a turistických cílů tak, aby turisté získali stejný zážitek na všech možných cílech svých výletů a expedicí.

Obchodní model

Trasy vám odemkne nákup lístku v hodnotě jedné kávy. Každý lístek slouží k jednomu průchodu trasy jednotlivce nebo skupiny a je cenově nesrovnatelně výhodnější než živý průvodce. Na začátek každý nový uživatel dostane jeden lístek zdarma pro vyzkoušení jedné libovolné celé trasy. V další fázi přineseme i výhodné roční předplatné na všechny trasy po celém světě. 

O nás

Loxper vzniká v Brně, Praze i Děčíně, tvoří jej parta přátel, kteří díky zaujetí pro výlety, historii a technologie pracují společně na tom, aby to vše propojili do funkčního celku. Název Loxper vznikl spojením slov Local Experience, což je náš cíl, který chcete nabídnout uživatelům. Celý projekt vzniká na komunitním základu, na startu se na něm podílelo 13 lidí, od programátorů přes tvůrce tras po jazykové korektory. Do budoucna plánujeme přidat také další jazykové mutace.

Související články

Dnes nejčtenější

.