Zavřít reklamu

Podle posledních zpráv to vypadá, že se společnost Google v poslední době pouští s opravdovou vervou do vylepšování řady svých softwarových produktů. Není to tak dávno, co jsme vás na stránkách Samsungmagazine informovali o tom, že softwarová klávesnice Gboard od Googlu získává novou funkci v podobě překladu v reálném čase při hlasovém zadávání. Tento týden se objevily zprávy o tom, že Gboard dostane další užitečnou funkci.

Softwarová klávesnice Gboard od Googlu nabízí uživatelům již nějakou dobu možnost nastavení vlastních motivů, ty ale doposud zatím nedisponovaly schopností přizpůsobit se automaticky celosystémovému tmavému režimu. Uživatelé, kteří klávesnici Gboard používají v rámci beta testovacího programu, ale mohou nyní zajásat. Google (zatím jen pro ně) uvolnil zbrusu nový motiv s názvem System Auto. Jak název napovídá, jedná se o motiv, který se dokáže automaticky přizpůsobit změně tmavého režimu na světlý a naopak.

Změny byly zaznamenány v Gboard beta 9.7. Majitelé této verze si nově mohou na klávesnici nastavit zmíněný motiv, ladící se systémovým tmavým režimem. V případě přepnutí na světlý režim používá klávesnice Gboard ve zmíněné verzi tradiční bílé zbarvení, v tmavém režimu se zbarví do tmavě šedého odstínu. U tohoto režimu nejsou v tuto chvíli k dispozici žádné další možnosti přizpůsobení, uživatelé si ale mohou aktivovat nebo naopak deaktivovat zobrazení okrajů kláves. V současné době není zatím jasné, kdy se motiv System Auto dostane i do běžné verze klávesnice Gboard. Jisté není ani to, jestli s sebou v plné verzi nepřinese další změny.

Související články

Dnes nejčtenější