Zavřít reklamu

Společnost Samsung by měla již v průběhu příštího měsíce představit svůj třetí skládací smartphone. Ani jeden ze skládacích modelů, které jihokorejský gigant dosud představil, se ale nedá v žádném případě označit jako cenově dostupný. V současné chvíli se nejnižší možná cena skládacího smartphonu pohybuje v průměru těsně pod 30 tisíc korun. Galaxy Z Flip se navíc vyznačuje opravdu high-endovými specifikacemi a jako první na světě také displejem, který je krytý ultratenkým sklem.

Není pochyb o tom, že řada uživatelů by si přála, aby Samsung skutečně přišel s cenově dostupnějším skládacím smartphonem, a rozhodně se nedá vyloučit, že jednoho dne opravdu na trh přijdou. Určitě se nebude jednat o vyloženě nízkorozpočtové skládací modely – podle odhadů odborníků by jejich cena mohla klesnout maximálně těsně pod 21 tisíc korun.

V současné chvíli se hojně spekuluje o tom, že zařízení, které má Samsung v plánu vydat, by mohl být právě skládací smartphone. Produkt nese kódové označení SM-F415. Ti, kteří se v těchto označeních trochu orientují, si jistě pamatují, že písmeno „F“ si společnost Samsung obvykle vyhrazuje pro smartphony produktové linie Galaxy Z. Galaxy Fold nese označení SM-F900, Galaxy Z Flip je označen kódem SM-F700 a Galaxy Z Fold 2 má kód F916. Detailů, týkajících se dosud nevydaného zařízení, je zatím jen poskrovnu. Smartphone bude s největší pravděpodobností k dostání v 64GB a 128FGB variantě a v černé, zelené a modré barvě. Není žádným tajemstvím, že firma Samsung hodlá do budoucna vydat ještě více skládacích smartphonů, a bylo by logické, že jedním z nich by mohla být také o něco levnější varianta, respektive smartphone střední třídy. Snížení ceny by mohlo přilákat ještě více zákazníků, otázkou je, do jaké míry se Samsungu podaří v tomto směru vyrovnat kvalitu a cenu. Nezbývá, než se nechat překvapit.

Související články

Dnes nejčtenější

.