Zavřít reklamu

Společnost Samsung tento týden potvrdila svůj tříletý systém podpory aktualizace smartphonů. Delší než dvouletou podporu aktualizace softwaru dosud nabízel pouze konkurenční Apple, a to zejména z toho důvodu, že jeho smartphony byly schopné generovat poměrně významný příjem ještě několik let po svém vydání. Společnost Samsung se nicméně nedávno konečně zavázala k prodloužení podpory aktualizace softwaru pro své smartphony.

Kromě zmíněné podpory společnost Samsung také potvrdila, že co se týče operačního systému Android 11 s nadstavbou One UI 3.0, přijdou na řadu jako první smartphony její produktové linie Galaxy S20. Ty se aktualizace dočkají koncem letošního roku, firma zároveň také přislíbila tři hlavní aktualizace operačního systému pro řadu svých populárních chytrých zařízení střední třídy – je mezi nimi například Samsung Galaxy A71 a A51, a to jak v LTE, tak i v 5G verzi, nebo třeba loňský Samsung Galaxy A90 5G. Tři roky aktualizací operačního systému přislíbila společnost Samsung také pro své tablety produktové linie Galaxy Tab S6 a Galaxy Tab S7, stejně jako pro všechny své high-endové smartphony.

Nadstavba One UI 3.0 pro operační systém Android 11 je v současné chvíli již nějakou dobu ve stádiu vývoje. Letos na podzim by se jí měli dočkat majitelé smartphonů Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra. Tyto tři modely budou v první vlně zařízení, která se aktualizace dočkají – další smartphony a tablety budou co nejdříve následovat. Nejpozději počátkem příštího roku by se aktualizace měly dočkat smartphony Galaxy Note 20, Galaxy Note 10, Galaxy S10 a také skládací modely.

Dnes nejčtenější

.