Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Už dávno je pryč doba, kdy se telefony používaly výhradně ke komunikaci. Aktuálně se totiž zároveň jedná o fotoaparát, videokameru a v neposlední řadě také o výkonné herní zařízení.

Hry na mobily jsou velmi oblíbené

Jednoduché hry se objevovaly už na prvních mobilních zařízeních. V posledních letech se ovšem stále rozšiřuje hraní na chytrých telefonech, takže není divu, že hry jsou aktuálně jednoznačně nejpočetnější skupinou mobilních aplikací. Na mobilech a tabletech si dnes lze zahrát prakticky cokoliv, a to včetně Minecraftu, což je nejúspěšnější videoherní titul všech dob. Ačkoli stále existují poměrně primitivní hry, na telefonu si je možné zahrát i velmi propracované 3D střílečky i tituly z mnoha další videoherních žánrů. Mobily tak mohou určitým způsobem konkurovat herním konzolím. Nabízí se tedy otázka, jak vlastně vybrat kvalitní herní telefon?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Herní mobily musí mít špičkové vybavení

Na mobilní telefony jsou kladeny čím dál větší nároky. Nejenže dnes musejí splňovat funkci špičkového fotoaparátu a videokamery, ale zároveň musejí být i plnohodnotným herním zařízením. Proto potřebují prvotřídní vybavení, čemuž samozřejmě odpovídají i pořizovací ceny. Na druhou stranu můžete využít různé slevové akce (slevy, slevové kupóny či cashback) a nakoupit výhodněji. Tyto akce nabízí i specializované obchody jako Datart.cz, takže pokud aktuálně sháníte herní mobilní telefon, můžete se zaměřit na slevové servery, kde najdete aktuální nabídku slev na jednom místě.

Co musí mít kvalitní herní mobil?

  • Špičkový displej. Pro lepší herní zážitek by měl mít herní telefon velký displej, jenž musí disponovat vysokou obnovovací frekvenci (ideálně 120 Hz). Navíc by měl být vybavený tak, že zajistí co nejrychlejší dotykovou odezvu, což je u mnoho herních titulů (především akčnějších) klíčové.
  • Pokročilý procesor. Mobilní telefony na hry samozřejmě musí být vybaveny osmijádrovým procesorem, který navíc dokáže efektivně využívat umělou inteligenci. Rozhodně se tedy zaměřte i na tento hardware, abyste měli z hraní co největší požitek.
  • Dostatečná paměť. V dobách videoherního pravěku stačilo pro hraní her několik megabytů paměti (RAM). Aktuálně jsme už ale úplně jinde. Kdo by totiž tehdy řekl, že dnes budou mít mobilní telefony 8 GB RAM, což je pro herní mobily standardem.
  • Perfektní chlazení. Výkonný hardware je jedna věc, nicméně stejně důležité je i špičkové chlazení. Po zahřátí totiž může výkon klesat. Se spolehlivým chlazením budete mít tedy zaručeno, že jak CPU (procesor), tak GPU (grafický procesor) „pojedou“ na maximální frekvenci.
  • Další podstatné požadavky. Perfektní herní zážitek, především u AAA titulů, vám zajistí i výkonný grafický akcelerátor a prvotřídní stereofonní zvuk. Záležet může i na velikosti harddisku, která by měla být minimálně 128 GB, ale dokoupit lze i 512GB microSD kartu.
ASUS ROG Phone

Výběr herního telefonu

Při výběru smartphonu, který bude optimální pro hraní videoher, se můžete zaměřit i na další aspekty, jako je např. design, protože některé telefony vypadají opravdu zajímavě. Praktické jsou i dobře umístěné konektory, jež dávají možnosti komfortního hraní i v průběhu nabíjení smartphonu. To už je ovšem dosti podružné. Pokud v každém případě aktuálně sháníte herní telefon, můžete se samozřejmě zaměřit na zařízení od předních výrobců, až už se jedná o Samsung, Apple iPhone nebo ASUS, ale pořídit si můžete i další značky. Na tom asi tak úplně nezáleží, důležité jsou výše popsané faktory.

Související články

Dnes nejčtenější

.