Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Ceny mnohých smartphonů, Samsungů nevyjímaje, jsou v jiných zemích výrazně nižší než u nás v České republice. Platí to jak pro starší modely, tak i pro nové, které se na trhu pohybují jen pár měsíců. A jaký je tedy rozdíl cen Samsungů zakoupených na českém trhu a tom zahraničním? Odkud je objednávat nejlevněji?

Pro srovnání cen Samsungů z několika zahraničních obchodů s elektronikou byl vybrán nový model Samsung Galaxy s20 plus, 128 GB a v šedém provedení (Cosmic Grey), který ve vybraných českých prodejnách Datart a Alza stojí 27 990 Kč. K porovnání s těmito eletroprodejnami byly zvoleny následující zahraniční řetězce s elektronikou:

  • Saturn (Německo)
  • Darty (Itálie)
  • MediaMarkt (Španělsko)
  • Alza (Maďarsko)

Zatímco Datart poskytuje k modelu Samsung Galaxy s20 plus v šedé barvě dva dárky zdarma o celkové hodnotě 699 Kč (antivirus F-Secure SAFE v ceně 499 Kč a předplacenou T-mobile SIM kartu s 200 Kč kreditu), na Alze je k dostání s tímto mobilním telefonem půlroční předplatné pro 10 e-časopisů, služba YouTube Premium na 4 měsíce zdarma a prémiový servis ke službě Moje Galaxy.

Je také nutné podotknout, že se v některých případech koupě mobilního telefonů značky Samsung ze zahraničních obchodů nemusí vyplatit cena poštovného a platba DPH – ani v případě, že jsou ochotny zasílat zboží do ČR.

Jednosměrný výlet pro mobilní telefon za hranice též nemusí být zrovna výhodný pro zákazníkovu peněženku. Pokud ovšem nenarazí na elektroprodejnu s levnými smartphony v rámci své dovolené a nový mobil je zrovna potřeba.

Chytré telefony od Samsungu - samsung ze zahraničí

Samsung Galaxy s20+ v zahraničních obchodech

Zatímco cena nového Samsungu Galaxy s20 plus se v českých řetězcích s elektronikou (Datart a Alza) pohybuje zhruba kolem 28 tisíc, v německém Saturnu je tento model k sehnání za 876 €, v přepočtu na naše koruny zhruba za 23 tisíc. Čeští zákazníci mohou do prodejny Saturn zavítat např. v hojně navštěvovaných Drážďanech nebo při pobytu v Norimberku, městě nepříliš vzdáleném od českých hranic.

Italský obchod Darty nabízí Samsung Galaxy s20 plus v šedém provedení za 975 € (cca 25 500 Kč). Je to sice o něco víc než v německém Saturnu, stále se dá ušetřit částka v řádech několika tisíc než při nákupu v ČR.

Ve španělském řetězci s elektronikou MediaMarkt je šedý Samsung Galaxy s20 plus ke koupi za 999 € (cca 26 200 Kč), maďarská Alza zas nabízí tento model za 359 990 maďarských forintů (cca 27 200 Kč). Ve srovnání s předchozími dvěma obchody se tu sice již neušetří tolik, stále však španělská i maďarská elektronika dokazuje, že je v zahraničí možné zakoupit mobilní telefony značku Samsung za značně nižší ceny než v České republice.

Nákup na Amazonu či eBayi

Samsungy je možné nakupovat také na původně americkém Amazonu. Ten na rozdíl od výše uvedených zahraničních obchodů nabízí možnost nakupovat na Amazonu v češtině díky německé mutaci Amazon.de a automatickému překladači.

Kromě možnosti nákupu česky nabízí německý Amazon model Samsung Galaxy s20 plus za 749,99 €, tedy necelých 20 tisíc v českých korunách, a to i s poštovným zdarma. Dokazuje, že smartphony je levnější objednávat z německých e-shopů.

Podobnou cenu poskytuje také německá verze světoznámého eBaye, který funguje obdobně jako české Aukro. Zde je možné sehnat nový model Samsungu Galaxy s20 plus za 769 € (cca 20 200 Kč). Rozdíl mezi portály eBay a Aukro je v šíří nabídky, kde světový obr eBay překonává tuzemský portál Aukro. Naopak Aukro je pro české nakupující mnohem jednodušší na používání a také je hodnoceno jako bezpečnější pro nákupy.

Chytré telefony od Samsungu - nákup na amazonu

Nákup Samsungu z Německa se vyplatí!

Z výše uvedených příkladů je zřejmé, že nejvíce se vyplatí smartphone koupit v Německu – jak osobně v prodejnách s elektronikou, tak online přes německé e-shopy.

Zaprvé je sousední Německo téměř za rohem, tudíž je pro nový mobil možné zajet i v rámci jednodenního výletu, zadruhé německé verze světoznámých online nákupních galerií jako Amazon a eBay nabízí dopravu i do České republiky – v případě Amazonu dokonce zdarma.

Dnes nejčtenější

.