Zavřít reklamu

Společnost Samsung si i ve druhém kvartále letošního roku udržela svou vedoucí pozici na žebříčku prodejnosti tabletů s operačním systémem Android. Co se týče celkového prodeje tabletů, je Samsung druhým nejlepším prodejcem na světě, a v žebříčku prodejců tabletů s Androidem bezkonkurenčně vede. Podíl společnosti Samsung na trhu s tablety se meziročně zlepšil o 2,5 %, a v současné chvíli činí celkem 15,9 %.

Toto číslo sice znamená mírný pokles oproti čtvrtému kvartálu loňského roku, kdy podíl společnosti Samsung na trhu s tablety činil 16,1 %. Firma v té době dosáhla celkem 7 milionů prodaných tabletů, nemalou zásluhu na tomto čísle měl ale tehdy zbrusu nový Galaxy Tab S6. Podle tohoto systému se dá tedy očekávat, že podíl Samsungu na trhu s tablety opět vzroste nejpozději ke čtvrtému kvartálu letošního roku. Samsung navíc letos přistoupil na koncept vydávání hned dvou high-endových tabletů s rozdílnou cenou, což je faktor, který by rovněž mohl prodejům výrazně prospět. Firmě by v tomto směru mohl hrát do karet také blížící se začátek školního a akademického roku, stejně jako nárůst počtu uživatelů, kteří pracují z domova. Samsung začíná pomalu, ale jistě šlapat na paty i konkurenčnímu Applu, a jeho nejnovější Galaxy Tab S7+ by se mohl stát velice schopným soupeřem pro jablečný iPad Pro.

Na druhém místě se v žebříčku prodejnosti tabletů s operačním systémem Android umístila společnost Huawei, která má v současné chvíli 11,3% podíl na příslušném trhu. Na čtvrtém místě se umístila firma Lenovo s 6,5% podílem, následuje Amazon s 6,3% podílem. Příslušná data pocházejí od společnosti Strategy Analytics.

Dnes nejčtenější

.