Zavřít reklamu

Po týdnech spekulací a úniků indická větev Samsungu konečně odhalila nový model Galaxy M31s, který se tak zařadí do středni třídy, v níž se ovšem díky určitým specifikacím může vyjímat. Porušuje pro tuto třídu totiž několik zaběhlých trendů, ovšem příjemným způsobem.

Prvně jde o první telefon střední třídy Samsungu a první zařízení z rodiny „Galaxy M“, které podporuje rychlé 25W nabíjení, o čemž se také nedávno začalo spekulovat. Dále jde o první „emkový“ smartphone se Super AMOLED Infinity-O displejem se středovým průstřelem pro selfie fotoaparát. Pokud by vám toto přeci jen nestačilo, Galaxy M31s přichází s několika režimy fotoaparátu, které jsou obvykle vyhrazeny pro dražší modely. Řeč je například o Single Take či Night Hyperlapse.

Pojďme ale na technické specifikace. Galaxy M31s přichází s Exynosem 9611 s 6/8 GB RAM a 128 GB ROM. Radost pohledět bude na 6,5″ FHD+ Super AMOLED displej chráněný Gorilla Glass 3. Leckoho potěší kombinace zadních čtyř kamer s hlavním 64 MPx snímačem, ultraširokoúhlým 12 MPx snímačem, jenž je schopen zachytit úhel 123°, 5 MPx hloubkovou kamerou sloužící pro Live Focus a 5 MPx makro kamerou. Selfie kamera má pak rozlišení 32 MPx. 4K video jste pak schopni pořídit z „obou stran“ smartphonu.

Všechny tyto komponenty budou napájeny baterií o kapacitě 6000 mAh, jež, jak uvádíme i výše, opravdu podporuje 25W nabíjení. Dobrou zprávou pak je, že 25W nabíječku uživatel nalezne přímo v krabici. Podle samotného Samsungu se tato baterie z 0 na 100 nabije za 97 minut. Oproti původnímu M31, který má stejnou kapacitu baterie, ale podporuje ovšem jen 15W, jde o významné zlepšení, jelikož tento model se z 0 na 100 nabil za zhruba 2,5 hodiny. Galaxy M31s má na svém boku snímač otisků prstů pro pohodlné odemykání. Nikoho pak asi nepřekvapí, že smartphone dorazí s Androidem 10 a One UI 2.1. České ceny nyní nejsou známy, ovšem pokud přepočteme ty indické, mohla by varainta 6 + 128 vyjít na zhruba 5850 korun a varianta 8 + 128 na 6450 korun. Bude však třeba přičíst daň. Jak se vám tento model střední třídy zamlouvá?

Dnes nejčtenější

.