Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na službu Sledování TV, která povznese sledování televize na zcela novou úroveň. Jedná se totiž o internetovou televizi s propracovanou aplikaci pro chytré televize od Samsungu, díky které si můžete užít zpětné sledování pořadů, natáčení, filmy a mnoho dalšího. Jaká tedy služba na Samsung TV je?

Seznámení se se službou

Ještě než se pustíme do samotného testování aplikace, je potřeba se se službou zlehka seznámit. Jak již bylo zmíněno v úvodu, jedná se o internetovou televizi, díky čemuž jí lze sledovat prakticky všude, kde je k dispozici internet. K jejímu zprovoznění je potřeba si předplatit jeden ze tří hlavních balíčků, které se od sebe liší jak počtem kanálů, tak filmy či prostorem pro nahrávky. Všechny tři balíčky se nicméně shodují ve 168 hodinovém zpětném přehrávání. Pokud si tedy budete chtít přehrát zpětně jakýkoliv pořad, na jakémkoliv balíčku to zvládnete až týden zpětně. 

Hlavní balíčky lze doplnit balíčky doplňkovými, které službu rozšíří o další kanály, filmy, popřípadě předplatnou službu HBO Go. Předplatit se lze také rozšíření vysílání o další smart TV či si zakoupit Android TV box pro příjem Sledování TV. Co se týče cen, základní balíček vyjde na 199 korun měsíčně a obsahuje 83 kanálů a 25 hodin prostoru pro nahrávky, standardní balíček vyjde na 399 korun a obsahuje 123 kanálů, 91 filmů a 50 hodin nahrávek a nejvyšší Prémium balíček stojí 799 korun a nabízí 159 kanálů, 91 filmů a 120 hodin nahrávek. Ceny doplňkových balíčků jsou pak různorodé podle toho, co a v jakém množství zahrnují. 

Testování aplikace

Aplikace je na kompatibilních chytrých televizích od Samsungu rozčleněna do celkem šesti sekcí seřazených v menu, které slouží k jejímu ovládání – jedná se konkrétně o sekce Domů, Televize, Nahrávky, TV Program, Filmy a Rádio. Menu se pak klasicky vyvolává pomocí menu buttonu na ovladači televize. Co se týče samotných sekcí, jejich využití není vůbec těžké pochopit. V rámci recenze si je však přesto zlehka přiblížíme. 

Screenshot z aplikace Sledování TV na Samsung TV
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jako první si představíme sekci Domů. Ta lze zjednodušeně popsat jako jakási domovská obrazovka sdružující obrovské množství prvků, které vám mají pomoci ve sledování obsahu, který máte rádi či který by vás mohl zajímat. Naleznete v ní totiž jak vaše oblíbené kanály (tedy kanály, které sledujete nejčastěji), tak i přehledy nejzajímavějších snímků, které v televizi poběží či běžely a které stojí za pozornost. Tyto snímky jsou kvalitně roztříděny do kategorií jako například Komedie a tak podobně, díky čemuž se v nich dá velmi jednoduše procházet – samozřejmě za pomocí televizního ovladače. Pokud byste pak například měli rozkoukaný nějaký pořad z dřívějška, sekce Domů vám jej ve své horní části nabídne na dodívání, což je nanejvýš užitečná vychytávka, která vám ušetří čas. 

Screenshot z aplikace Sledování TV na Samsung TV
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Další sekcí je Televize. Ta vám v dlaždicích zobrazí jednotlivé programy ve vámi předplaceném balíčku spolu s tím, co na nich právě běží. Vybírat mezi nimi můžete jak pomocí šipek a potvrzovacího tlačítka, tak i pomocí čísel. Osobně se mi moc líbí, že jakmile si program vyberete a spustíte jej, jeho načtení je prakticky instantní. Nemusíte se tedy obávat žádného zdlouhavého připojování na internetové servery či podobných šíleností. Sledování TV totiž funguje prakticky stejně jako klasické televize využívající antény či satelity – tedy samozřejmě z hlediska rychlosti “načítání” programů. Při sledování pořadů si jej můžete přetočit na začátek či na místo, které uznáte sami za vhodné (a které bylo samozřejmě televizí již odvysíláno). Kromě toho můžete pořad i snadno nahrávat s tím, že se jeho záznam uloží do další sekce, kterou jsou Nahrávky. Pamatujte však na to, že nahrávat lze jen určité množství pořadů – přesněji takové, které vám dovolí váš předplacený balíček. Zároveň platí, že nahrávat nemusíte jen “živé” vysílání, ale i pořady v rámci zpětného přehrávání. Problém dále není ani načasování nahrávání pořadů, které se teprve budou vysílat. 

Pro načasování nahrávání chystaného pořadu se nejvíce hodí sekce TV Program, která vám – jak již její název napovídá – zobrazí kompletní TV program vašich předplacených TV stanic na několik týdnů dopředu. Mezi jednotlivými stanicemi a pořady na nich můžete pomocí ovladače jednoduše procházet, číst si o nich detaily nebo právě časovat jejich nahrávání, které je samozřejmě plně automatické. Zkrátka a dobře, všichni milovníci záznamů si přijdou u Sledování TV na své. 

Po sekci TV Program následuje sekce Filmy, ve které naleznete filmy dostupné v nabídce služby. Zde je však potřeba zdůraznit, že aby byla sekce filmy naplněna, je nutné si předplatit balíček Filmy či Be2Canna stránkách provozovatele, popřípadě minimálně sáhnout po jiném než základním balíčku. Zatímco ten totiž neobsahuje ani jeden film, balíčky Standard a Premium jich v sobě mají 91. Co se týče rozhraní u filmů, to je víceméně stejné jako u televizních pořadů. V detailu filmu tedy naleznete stručný popis děje, herce, délku a podobně. Je však samozřejmě nutné počítat s tím, že tento obsah už nahrávat do Nahrávek nejde. Kdybych pak měl zhodnotit filmovou nabídku Sledování TV, ta mi přijde opravdu skvělá. Je totiž opravdu rozsáhlá, zahrnuje snad všechny oblíbené žánry a naleznete v ní jak legendární trháky typu Rambo, tak nejrůznější české klasiky či filmy, které se nedávno mihly v kinech. Namátkou mohu zmínit třeba Hovory s TGM či Úsměvy smutných mužů. 

Poslední zajímavou sekcí je Rádio. Už z jejího názvu je tak jasně patrné, že se v ní ukrývají spousty rádiových stanic, které je možné přes Sledování TV a televizi poslouchat. Navolení si rozhlasové stanice probíhá prakticky stejně jako navolení si televize – tedy jednoduše vyberete kanál pomocí ovladače a je hotovo. Pokud jste tedy příznivci poslechu rádia, zde si přijdete na své. I zde platí, že se vše spouští instantně, což je v dnešní uspěchané době určitě fajn. 

Screenshot z aplikace Sledování TV na Samsung TV
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Další postřehy z testování

Jelikož je Sledování TV internetovou televizí nebo chcete-li IPTV, je k jejímu využívání potřeba internetové připojení. To však naštěstí nemusí být nikterak kvalitní, jelikož je datový tok vysílání poskytovatelem snížen na co nejnižší úroveň. Já testoval na celé řadě připojení, přičemž to nejhorší se “chlubilo” zhruba rychlostí 10 Mb/s download a 3 Mb/s upload. I to však stačilo více než bohatě – obraz mi na něm totiž běžel bez jakýchkoliv záseků, což mě upřímně vcelku překvapilo a o to víc potěšilo. Pokud by vás přeci jen obraz zlobil, kvalitu lze přes nastavení změnit a tím požadavky na internet snížit. Myslím si však, že vzhledem k datové úspornosti nebude přenastavování potřeba. 

Kdyby vás pak zajímala kvalita vysílání, ta je vždy nejvyšší, kterou daný program či film nebo seriál nabízí a zároveň kterou zvládá vaše internetové připojení. Tuzemské programy typu ČT či Nova si tak užijete například v HD, což je i v dnešní době naprosto dostačující. Alespoň tak mi to přišlo na 4K televizi s úhlopříčkou 137 cm. 

Screenshot z aplikace Sledování TV na Samsung TV
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Resumé

Co říci závěrem? Pokud vás láká internetová televize a vlastníte televizi od Samsungu, myslím si, že Sledování TV je jednou z nejlepších, ne-li nejlepší volbou. Aplikace, přes kterou běží, je totiž opravdu parádní, plně funkční, intuitivní a hlavně plná nejrůznějších možností, které vám dokáží zpříjemnit sledování. Super je i to, že kromě televize si službu můžete po předplacení vychutnat i na telefonech, tabletech či počítači a navíc nejste vázáni lokální sítí či čímkoliv podobným. Sledovat tedy můžete naprosto všude bez omezení – respektive tak, jak vám to váš předplacený balíček dovolí. Službu Sledování TV mohu tedy majitelům smart TV od Samsungu rozhodně doporučit. 

Související články

Dnes nejčtenější

.