Zavřít reklamu

Zatímco příchod některých modelů smartphonů (nejen) značky Samsung probíhá se vší slávou, k vydání jiných dochází téměř nepovšimnutě a zcela v tichosti. Je to i případ vydání modelu Samsung Galaxy A21, který byl tento týden vydán ve Spojených státech. Úniky, související s tímto smartphonem, se na internetu začaly objevovat již před několika měsíci, a poměrně hojně se o něm spekulovalo. Dlouho ale nebylo vůbec jasné, kdy vlastně Samsung Galaxy A21 spatří světlo světa.

Samsung Galaxy A21 je ode dneška ve Spojených státech k dostání u operátorů Sprint, T-Mobile, Metro a pochopitelně ve značkových prodejnách společnosti Samsung. V řadě regionů mimo území Spojených států se mezitím již začal prodávat Samsung Galaxy A21s, který měl původně být nástupcem Samsungu Galaxy A21. Samsung Galaxy A21 je vybaven 6,5-palcovým TFT LCD displejem s rozlišením 1600 x 720 pixelů a Infinity-O designem.

Je poháněný čipsetem MediaTek MT6765 SoC s osmi jádry rozdělenými do dvou setů o frekvencích 1,7GHz a 2,35GHz. Telefon disponuje 3GB RAM a 32GB úložiště s možností rozšíření za pomoci microSD karty a je dále vybaven USB-C konektorem, 3,5mm portem, Bluetooth 5.0 konektivitou a podporou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Na zadní straně smartphonu se nachází čtečka otisků prstů a fotoaparát, sestávající z hlavního 16MP modulu, 8MP ultraširokoúhlého objektivu a dvou 2MP senzorů. Na přední části displeje najdeme 13MP selfie kameru, o přísun energie se stará baterie s kapacitou 4000 mAh a na telefonu běží operační systém Android 10.

Související články

Dnes nejčtenější

.