Zavřít reklamu

Majitelé Samsung tabletů si na aktualizace poměrně dlouho počkají. Až v těchto dnech začala vycházet Android 10 aktualizace na dva tablety. Přesněji se jedná o Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab S5e. Tedy starší vlajkový model a novější, nicméně levnější tablet. V obou případech se uživatelé můžou těšit i na nadstavbu Samsung One UI 2. V případě Galaxy Tab S5e akorát nevíme, jestli se jedná o verzi 2.0 anebo 2.1. Přikláníme se ale spíše k verzi 2.1, protože i Galaxy Tab S4 obdržel One UI 2.1.

V současné době je aktualizace na Tab S4 dostupná pouze pro LTE verzi, nicméně na Wi-Fi variantu se určitě dostane v následujících dnech nebo týdnech. Kódové označení aktualizace je T835XXU4CTF5 a přichází rovnou s bezpečnostními záplatami z června 2020. Podobná je situace i u tabletu Galaxy Tab S5e, akorát s tím rozdílem, že kódové označení je T725XXU1BTF7. Velikost aktualizace je cca 2 060 MB, takže si určitě připravte dostatek místa a doporučujeme i Wi-Fi připojení, pokud náhodou používáte LTE verzi tabletu.

Hlavní novinkou Androidu 10 je podpora tmavého režimu, možnosti pro úpravy systémových barev a ikon, plynulejší animace anebo třeba nový druh ovládání pomocí gest. Dále se dostalo na Digital Wellbeing, Music Share, Quick Share anebo Samsung Daily. Velkých změn si všimnete i v aplikaci galerie nebo u fotoaparátu, i když zrovna u tabletů to není příliš důležité, protože s nimi většinou nefotíme. Vylepšeno bylo i několik Samsung aplikací od kalkulačky, přes kalendář až po kontakty nebo moje soubory.

Související články

Dnes nejčtenější

.