Zavřít reklamu

Společnost Samsung v současnosti čelí kurióznímu problému, stovky uživatelů už od pátku hlásí potíže s Blu-Ray přehrávači z dílny jihokorejského technologického giganta. Podle příspěvků na fórech Samsungu to vypadá, že se některá zařízení neustále dokola restartují, u jiných zase nereagují ovládací tlačítka. Část přehrávačů také dělá zvuky, jako by četly disk, mechanika je přitom prázdná, z toho bychom mohli vydedukovat, že se jedná o hardwarový problém. Kde je ale pravda?

Výše vyjmenované nepříjemnosti se netýkají jen jednoho konkrétního modelu, což nám napovídá, že se bude jednat spíše o softwarovou záležitost. Někteří uživatelé si myslí, že by se mohlo jednat o nepovedenou aktualizaci firmwaru. To je ale nepravděpodobné, vzhledem k tomu kolik různých modelů Blu-Ray přehrávačů problém postihl. Výrobci totiž během jednoho víkendu zpravidla nevydávají aktualizace pro tak velkou škálu zařízení.

Podle informací zveřejněných serverem ZDnet, by mohlo příčinou být vypršení certifikátu SSL, ten přehrávače využívají k připojení k serverům Samsungu. Jihokorejská společnost odešla z trhu Blu-Ray přehrávačů minulý rok, je snad možné, že by Samsung kvůli opuštění tohoto segmentu zapomněl na prodloužení klíčových certifikátů? To se nedozvíme, samotný Samsung se totiž k problému prozatím nevyjádřil. Nicméně na americkém Samsung fóru se objevil příspěvek správce fóra: „Jsme si vědomi zákazníků, kteří nahlásili problém s restartováním u některých Blu-Ray přehrávačů, problémem se budeme zabývat. Jakmile budeme mít více informací, zveřejníme je v tomto vlákně“.

Vlastníte Blu-Ray přehrávač od Samsungu a setkali jste se s těmi problémy? Dejte nám vědět v komentářích.

Související články

Dnes nejčtenější

.