Zavřít reklamu

Nedávno jsme vám přinesli informace o dodaných telefonech v prvním kvartálu roku 2020. V něm si Samsung ještě udržoval první místo a mohl se honosit titulem největšího výrobce telefonů. Uběhl však jeden měsíc a situace je úplně jiná. Společnost Counterpoint  nyní zveřejnila nová data, která pochází z dubna 2020. Faktorů, proč Samsung přišel o první místo je hned několik.

Na první místo se dostala čínská společnost Huawei, což asi není příliš překvapivé. Stejně tak nepřekvapí to, že snížení prodejů zapříčinila pandemie covidu-19. Samsung je nejprodávanější v Indii, USA, Evropě a Jižní Americe a všechny tyto regiony právě v dubnu zasáhl koronavirus, anebo se zrovna začal rozšiřovat. Huawei je pro změnu nejprodávanější v Číně, která již v dubnu poměrně normálně fungovalo, zatímco zbytek světa byl v karanténě.

Kvůli embargu ze strany USA navíc Huawei nemůže u nových telefonů využívat služby Googlu, což už dříve negativně ovlivnilo prodeje mimo Čínu. Díky tomu se však Huawei mnohem více zaměřuje na domácí trh, kde extrémně posiluje a jak ukazují data z dubna 2020, tak se to začíná vyplácet i v celkovém žebříčku. Huawei má 19% podíl na trhu chytrých telefonů, zatímco Samsung má „pouze“ 17% podíl.

Podobné výsledky se očekávají i květnu 2020, v dalších měsících už by však opět měl posilovat Samsung, protože postupně začalo uvolňování a lidé začínají nakupovat. Bude rozhodně zajímavé sledovat čísla z druhého kvartálu, které nám dají celkový pohled na prodeje telefonů v těžké době, kdy byl téměř celý svět v karanténě.

Související články

Dnes nejčtenější

.