Zavřít reklamu

Mnozí odborníci již delší dobu předpovídají postupný zánik HDD a vzestup a rozmach SSD disků. Nedávné představení PlayStation 5 od společnosti Sony bylo dalším z důkazů, že se SSD disky konečně staly natolik dostupnými, že mohou začít postupně v mnoha případech nahrazovat HDD. Společnost Samsung nehodlá v tomto trendu zůstávat pozadu a v Německu spustil službu s názvem „Samsung SSD Upgrade Service“.

Jak název napovídá, umožňuje tento program německým zákazníkům partnerů společnosti Samsung přejít u svých počítačů z HDD na SSD, přičemž součástí programu jsou také služby, jako je třeba přenos dat. Zatím nebyla zveřejněna cena služby ani její bližší podrobnosti, podle dostupných zpráv to ale vypadá, že si zákazníci budou moci dodat vlastní SSD – jedinou podmínkou samozřejmě bude, aby se jednalo o disk z dílny společnosti Samsung.

Samsung SSD QVO 860

Susannne Hoffmann ze Samsung Electronics zdůrazňuje, že němečtí uživatelé, kteří chtějí u svých počítačů vyměnit klasický HDD za SSD, nemusí do upgradu investovat závratné částky. Za finančně relativně dostupný SSD je považován například model Samsung 860 QVO, který s 1TB úložištěm vyjde na 109,9 eur (v přepočtu zhruba 2900 korun). Firma v současné době pracuje na vývoji SSD PCIe 4. generace s 8TB úložištěm, spekuluje se i tom, že by příští měsíc měla vydat 8TB 970 QVO SSD, čímž by se ceny SSD s nižší kapacitou mohly ještě více snížit. Zatím není stoprocentně potvrzené, kdy a zda vůbec Samsung tuto službu zpřístupní také v dalších zemích světa, pravděpodobnost dalšího rozšíření je ale vcelku vysoká.

Dnes nejčtenější

.