Zavřít reklamu

Samsung, stejně jako jiné technologické společnosti, se zapojuje do boje proti nemoci COVID19 a vyvinul aplikaci Hand Wash, která nám připomene, že je nutné si umýt ruce.

Z výzkumu University of New South Wales, která patří mezi 100 předních světových univerzit, vyplynulo, že se člověk dotkne svého obličeje průměrně 23 krát za hodinu a z toho patří 10 doteků očím, nosu a puse, tedy hlavním cestám, kudy se může dostat do těla virová nebo bakteriální infekce. Mytí rukou, je tak nyní důležitější než kdy dříve a měl by se z něj stát návyk, proto Samsung vytvořil aplikaci Hand Wash.

Aplikace je dostupná pro Gear S3, Gear Sports, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active a Galaxy Watch Active 2, stačí mít některý z těchto modelů připojený k telefonu a stáhnout si Hand Wash z tohoto odkazu. Ihned po instalaci a přenosu aplikace do hodinek si všimnete, že se vám změnil ciferník. Součástí Hand Wash je totiž také ciferník, kde kromě času naleznete i kolikrát jste si za den umyli ruce a kolik uběhlo času od posledního mytí. V poslední řadě zde objevíte také ikony rukou, ta slouží ke „spuštění mytí“, po tapnutí na tuto ikonu se spustí odpočet 25 sekund (5 sekund na aplikaci mýdla a 20 sekund na samotné mytí, což je minimální doba doporučená Světovou zdravotnickou organizací), po uplynutí časovače hodinky zavibrují a vy tak víte, kdy můžete s umýváním přestat.

Hlavní funkcí Hand Wash je připomenutí toho, že je třeba si znovu umýt ruce, to můžete podle potřeby nastavit pokud tapnete na ciferník nebo ikonu aplikace Hand Wash v hodinkách. Upozornění funguje s jakýkoli ciferníkem, není nutné používat Hand Wash ciferník. V rozhraní aplikace je možné také ručně přidat počet mytí, které případně proběhlo nad rámec nastavených upozornění. V poslední řadě se zde nachází přehledný týdenní graf, který zobrazuje počet mytí za jednotlivé dny a průměr mytí za týden.

A jak si správně mýt ruce ? To se dozvíte na infografice webu okoronaviru.cz:

Jak-si-správně-umýt-ruce

Dnes nejčtenější

.