Zavřít reklamu

Minulý měsíc jsme se dočkali představení telefonu Samsung Galaxy A21s, který byl vybaven zbrusu novým čipsetem Exynos 850. V té době jsme o tomto čipsetu ještě nevěděli mnoho informací. Nyní však Samsung vložil tento čipset na své stránky, čímž bylo odhaleno mnoho dřívějších záhad.

Exynos 850 má kódové označení S5E3830 a je vyráběn 8nm technickým procesem. Designován je pro použití v telefonech, tabletech, nositelné elektronice i v IoT zařízeních. Má osmijádrové CPU Cortex-A55 s taktem 2 GHz. Grafickým čipem je pak Mali G52. Nedostalo už se na NPU čip, který můžeme nalézt u výkonnějších čipsetů Exynos 980 nebo Exynos 990.

Co se týče fotoaparátů, tak se podporuje až 21,7 MPx anebo 16 + 5 MPx. Dokáže nahrávat videa ve FullHD rozlišení a 30 FPs. Nechybí ani PDAF, HDR nebo elektronická stabilizace obrazu. Nový čipset podporuje LPDDR4X RAM, eMMC 5.1 úložiště a také microSD karty. Sítě nové generace v Exynosu 850 nebudou fungovat, což je však pochopitelné vzhledem k použití v levných telefonech. V neposlední řadě u něj nalezneme GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, Wi-Fi b/g/n/ac a Bluetooth 5.0. Prvním telefonem s tímto čipsetem byl Galaxy A21s, další smartphony s Exynosem 850 se očekávají v následujících měsících.

Související články

Dnes nejčtenější

.