Zavřít reklamu

Představení Androidu 11 mělo proběhnout příští týden, konkrétně již 3. června. Google však včera večer nečekané oznámil, že se oznámení odkládá a stejně tak se odkládá i samotné vydání betaverze. Přesné důvody Google neuvedl, nicméně zahraniční servery se shodují, že důvodem jsou masové protesty kvůli smrti George Floyda. Ty se z Minneapolis postupně rozšiřují do dalších měst USA.

Google musel už dříve odložit představení Androidu 11 kvůli pandemii covidu-19. Původně se měl nový systém ukázat již v polovině května na konferenci Google I/O, jenže ta byla pro tento rok kompletně zrušena. Náhradní datum bylo 3. června, kdy se systém měl představit na speciální online akci, jenže i ta se neuskuteční. Na nové datum představení stále čekáme a snad se ho dozvíme brzy. Naposledy Google odložil akci v roce 2012, kdy byl hlavním důvodem ničivý hurikán Sandy.

Otázka je také, co se stane s představením telefonu Pixel 4A. Původně se očekávalo, že jej uvidíme také na Google I/O, poté se objevovaly informace o vydání na začátku června a nyní se spekuluje až nad polovinou července. Je dost možné, že Google přehodnotí představení tohoto telefonu, a nakonec jej uvidíme na společné akci i s Androidem 11.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.