Zavřít reklamu

Již dříve se objevily spekulace o tom, že Samsung chystá svou vlastní platební kartu, dnes se tyto zprávy potvrdily. Jihokorejská společnost oficiálně světu představila Samsung Money by SoFi.

Jak už z názvu karty vyplývá, spolupracuje Samsung na celém projektu s americkou finační společností SoFi (Social Finance Inc.). Vydání karty si vzala pod záštitu firma MasterCard.  Na luxusně vypadající kartě naleznou její majitelé pouze své jméno. Údaje jako jsou číslo karty, datum platnosti nebo bezpečnostní kód CVV budou k dispozici pouze v aplikaci Samsung Pay, se kterou je karta provázána.  Tato aplikace slouží nejen ke správě financí, ale také zde bude uložena virtuální Samsung Money karta. Jakmile dorazí karta ve fyzické podobě, aktivujete ji rovněž přes aplikaci Samsung Pay.

Budoucí uživatelé služby Samsung Money si mohou vybrat, zda si otevřou soukromý nebo sdílený účet, ale to rozhodně nepatří k jediným výhodám, které Samsung připravil. Zákazníci využívající Samsung Money se mohou těšit na bezplatné vedení účtu, výběry z více než 55 tisíc bankomatů po celých USA zdarma, pojištění účtu na 1,5 milionů dolarů (6x větší než u běžných účtů),  rozšířenou dvouletou záruku na produkty zakoupených u vybraných partnerů nebo na odměny za nákupy. Věrnostní program Samsungu funguje na principu získávání bodů, ty je pak možné vyměnit za různé slevy na Samsung produkty. Po dosáhnutí 1000 bodů bude možné, po omezenou dobu, vyměnit tyto body za reálné peníze. Pro ty, kteří se zaregistrují na waitlist, čeká šance vyhrát 1000$ na nákup výrobků z dílny jihokorejské společnosti.

Služba Samsung Money bude spuštěna v USA letos v létě. O dostupnosti v dalších zemích tisková zpráva nehovoří, je však jasné, že jelikož je platební karta závislá na aplikaci Samsung Pay, v Česku se Samsung Money jen tak nedočkáme.

Zdroj: Samsung (1,2)

Související články

Dnes nejčtenější