Zavřít reklamu

Po týdnech spekulací bylo konečně potvrzeno, že se pro smartphony Samsung Galaxy Note 9 a Galaxy S9 skutečně chystá aktualizace nadstavby One UI 2.1. Od jejího oficiálního uvedení nás ještě zřejmě dělí dalších několik týdnů, již teď ale můžeme díky četným zprávám vědět, co její příchod vlastně pro majitele zmíněných modelů znamená. Tyto zprávy hovoří mimo jiné také o tom, že by se modely Galaxy Note 9 a Galaxy S9 nemusely dočkat některých funkcí – jednou z nich je například Bixby Routines.

Společnost Samsung představila funkci Bixby Routines v loňském roce, kdy uvedla na trh svou produktovou linii Galaxy S10. Funkce pracuje na principu technologie IFTTT (If This Then That), a jedná se o určité automatizace, prováděné ve spolupráci s Bixby. Výhodou jsou prakticky neomezené možnosti přizpůsobení – prostřednictvím Bixby Routines je možné například aktivovat Always On displej pokaždé, když svůj smartphone připojíte k napájení, nebo změnit orientaci na horizontální ve chvíli, kdy spustíte aplikaci Galerie. Bixby Routines je skutečně chytrá funkce, která navíc umí danou akci vrátit do původního stavu ve chvíli, kdy už neplatí podmínka, která akci vyvolala. Tento popis může znít dost krkolomně, v praxi se ale jedná například o to, že pokud prostřednictvím Bixby Routines navolíte aktivaci Always On displeje po připojení telefonu k nabíječce, bude funkce automaticky deaktivována po jeho opětovném odpojení.

Je vcelku pochopitelné, že se uživatelé zajímali o to, zda spolu s nadstavbou One UI 2.1 přijde na jejich smartphony také funkce Bixby Routines. Vývojářský tým Samsungu to ale popřel. Samsung se podle všeho nejprve snažil Bixby Routines zakomponovat i do One UI 2.1 pro Galaxy Note 9 a Galaxy S9, nakonec se ale rozhodl, že se funkce zbaví. Datum uvedení One UI 2.1 na zmíněné smartphony zatím není známé.

Související články

Dnes nejčtenější

.