Zavřít reklamu

Jihokorejská společnost Samsung je v mnoha ohledech poměrně transparentní a nebojí se pochlubit nejen svými příjmy, ale i jednotlivými výdaji a rozvržením celkového investičního plánu. Výjimkou není ani minulý týden, kdy se technologický gigant pochlubil očekávanými čtvrtletními výsledky, které nebyly vůbec špatné. Investory ale zarazila ještě jedna částka, jež nemohla být vzhledem ke své astronomické výši jen tak opomenuta. Řeč je o investici do vývoje a výzkumu, která překonala další rekord.

Soupeření mezi jednotlivými technologickými giganty nabírá na obrátkách, zejména s očekávaným příchodem 5G, rozšířené reality a dalších přelomových technologií, což většinu společností donutilo utrácet rekordní částky za vývoj nových konceptů a zařízení. A zrovna jihokorejský výrobce Samsung v tomto ohledu překonává veškeré odhady, alespoň tedy podle nejnovější zprávy investorům, jež odhalila celkové příjmy a zároveň nastínila i jednotlivé výdaje a hospodaření s financemi. O to více celý technologický svět překvapila skutečnost, že Samsung do vývoje a výzkumu investoval přes 4.36 miliard dolarů, a to pouze mezi lednem a březnem letošního roku. Tato částka tak oficiálně přepsala rekord z roku 2018, kdy společnost do vědy nasypala za totéž období 5.32 trilionů jihokorejských wonů.

V přepočtu se tedy jedná o téměř 10% z celkových příjmů, což je oproti konkurenci astronomická částka. Za posledních 12 měsíců navíc Samsung pokořil další rekord a do výzkumu investoval 20.19 trilionů wonů, což o pár set milionů dolarů překonalo předchozí milník. Nutno však podotknout, že jihokorejská společnost významně spoléhá na své patenty a řadí se po bok nejvíce inovativních výrobců, kteří neváhají své nakumulované finance využít ve svůj dlouhodobý prospěch. Podle agentury Yonhap, jež se na investičních analýzách podílí, navíc společnost rozhodně nemá v plánu polevit a i přes aktuálně zuřící krizi bude nadále podporovat rozvoj nových technologií. Nezbývá tedy než doufat, že se představitelé budou svých slibů držet a brzy technologický svět obohatí dalšími vynálezy.

Související články

Dnes nejčtenější