Zavřít reklamu

Společnost Samsung se z počátečního neúspěchu první generace svého skládacího smartphonu nejenom náležitě ponaučila, ale především se jím nenechala odradit. Ještě dříve, než Samsung Galaxy Z Flip vůbec spatřil světlo světa, ozývaly se hlasy, pochybující o jeho možném úspěchu. Tyto negativní odhady se ale nakonec ukázaly jako mylné – spotřebitelé jevili o nový skládací smartphone od Samsunugu nebývalý zájem a skládací „véčko“ rychle mizelo z pultů obchodů, a to jak kamenných, tak i virtuálních.

Společnost Samsung má podle všeho se skládacími smarpthony velkolepé plány, o čemž svědčí zprávy o postupném navyšování objemu výroby skládacích dísplejů. V současné chvíli produkuje specializovaná vietnamská továrna „pouhých“ 260 tisíc skládacích displejů měsíčně. Do konce května by ale mělo ideálně dojít k navýšení objemu výroby na 600 tisíc kusů měsíčně, do konce letošního roku by pak závod měl zvládnout produkovat plánovaný jeden milion skládacích displejů měsíčně. Nejedná se ale o dodávky jen pro společnost Samsung – zmíněná továrna plní navýšením objemu výroby také požadavky čínských výrobců smartphonů.

Vypadá to, že společnost Samsung se svým Galaxy Z Flip nastolila nový trend, na jehož vlně se sveze i řada konkurenčních značek. Poptávka po současném modelu je skutečně vysoká, a již nějakou dobu se spekuluje o tom, že bychom se v druhé polovině letošního roku mohli dočkat druhé generace loňského Galaxy Fold – server TechRadar uvádí, že se tato verze možná bude dodávat také s perem S Pen.

Samsung-logo-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.