Zavřít reklamu

Společnost Samsung začala s odhalováním nových modelů řady Galaxy A pro rok 2020. Před několika měsíci se objevily výsledky benchmarku těchto zařízení, v souvislosti s těmito modely se objevovaly i četné spekulace, jedná se ale v podstatě o základní modely. To může být jedním z důvodů, proč Samsung nepojal představení těchto smartphonů nijak velkolepě.

Model Galaxy A01 bude cenově nejdostupnější variantou mezi novými smartphony řady Galaxy A, i navzdory nízké ceně ale bude rozhodně mít co nabídnout. Galaxy A01 je vybaven 5,7-palcovým HD+ Infinity-V displejem a vybaven blíže nespecifikovaným osmijádrovým procesorem. Smartphone bude k dostání ve variantách s 6GB a 8GB RAM a 128GB interního úložiště s možností rozšíření pomocí microSD karty až na 512GB. Na zadní straně smartphonu se nachází fotoaparát, jehož primární senzor má rozlišení 13MP a hloubkový senzor 2MP, přední fotoaparát má rozlišení 5MP. Oficiální informace o kvalitě videa nejsou zatím k dispozici, Galaxy A01 bude ale pravděpodobně snímat video v 1080p.

Mezi další funkce smartphonu patří FM rádio, přístroj je dále vybaven víceméně obvyklou sestavou světlených senzorů, senzorů přiblížení a akcelerometrem. O přísun energie se stará baterie s kapacitou 3000 mAh, rozměry smartphonu činí 146,3 x 70,86 x 8,34 mm. Nechybí 3,5 mm jakc pro sluchátka, telefon bude k dostání v černé, modré a černé variantě, s největší pravděpodobností na něm poběží operační systém Android 10.

Zatím není zcela jasné, ve kterých regionech bude Samsung Galaxy A01 k dostání. Firma zatím nijak nespecifikovala ani cenu, ta by podle některých odhadů ale neměla přesáhnout tři tisíce korun.

Galaxy-A01-fb

Dnes nejčtenější

.