Zavřít reklamu

Trh s 5G smartphony je kvůli nedostatečnému pokrytí zatím ještě v plenkách, společnost Samsung mu ale už teď s přehledem kraluje. Svědčí o tom zprávy o prodejích společnosti IHS Markit. Podle údajů této firmy za třetí kvartál prodala společnost Samsung 3,2 milionu svých smartphonů s 5G konektivitou, čímž si vysloužil 74% podíl na celosvětovém trhu. V předchozím kvartále činil tento podíl dokonce 83 %.

Vzhledem k tomu, že konkurenční Apple se ještě s 5G smartphony nevytasil, zabírají zbytek trhu čínští výrobci chytrých telefonů s 5G konektivitou. Mezi modely s 5G konektivitou, které má jihokorejský gigant momentálně v nabídce, patří Samsung Galaxy S10 5G, Samsung Galaxy Note 10 5G, Samsung Galaxy Fold a Samsung Galaxy A90 5G. Podporu 5G konektivity by měl nabídnout i očekávaný Samsung Galaxy S11, a to minimálně u jedné ze svých variant.

Galaxy S11 Concept WCCFTech
Zdroj

Dá se předpokládat, že působivě vysoké prodeje vydrží společnosti Samsung i v příštím roce, který by měl být pro rozvoj 5G sítí velmi významným. Stejně tak lze ale očekávat postupný nárůst konkurence. Společnost Qualcomm nedávno představila dvojici nových supervýkonných procesorů – Snapdragon 765 a Snapdragon 865, určených pro širokou škálu smartphonů s operačním systémem Android. Oba tyto procesory taktéž nabízí podporu 5G konektivity. Firma Xiaomi oznámila svůj ambiciózní plán vydat v průběhu příštího roku nejméně deset modelů smartphonů s 5G konektivitou, v roce 2020 by s 5G iPhony měl přijít i Apple. Nechme se překvapit, zda Samsung ovládne i v příštím roce trh s 5G smartphony tak, jak se mu to daří letos.

Galaxy-S11-Concept-WCCFTech-1
Zdroj

Související články

Dnes nejčtenější

.