Zavřít reklamu

Společnost Samsung se rozšířené realitě rozhodně nevyhýbá, a zahrnuje ji i do řady funkcí ve svých zařízeních. Rozšířenou realitu podporují například smartphony Galaxy Note 10 nebo Galaxy S10. Samsung to s rozšířenou realitou zjevně myslí vážně, proto se jí rozhodl věnovat zbrusu novou sekci s názvem „AR Zone“. Jedná se o místo, na kterém uživatelé najdou pohromadě všechny funkce, související s rozšířenou realitou, a odkud k nim budou moci získat jednoduchý a okamžitý přístup.

AR Zone se stane například také součástí režimů fotoaparátu, kde budou uživatelé moci jednoduše a rychle využít třeba funkci Quick Measure. Tato funkce využívá senzor ToF, s jehož pomocí umí vypočítat délku, plochu nebo hloubku vybraného objektu, zabíraného fotoaparátem smartphonu, a to v reálném čase. Funkci Quick Measure mohli dosud uživatelé najít ve složce se všemi ostatními předinstalovanými aplikacemi od Samsungu, díky AR Zone ji ale budou moci spustit přímo z fotoaparátu. Stejně tak bude možné díky AR Zone rychle spustit třeba funkci AR Doodle pro vylepšení videí za pomoci kreseb a zpráv u smartphonu Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy S11e Render

AR Zone dále přinese uživatelům možnost rychlejšího a snazšího přístupu k funkcím, jako je AR Emoji Camera, My Emoji Studio nebo třeba Live Sticker. Zmíněné funkce jsou sice skvělé, dosud byly ale poměrně chaoticky rozmístěné v uživatelském rozhraní smartphonů, a řada uživatelů tudíž o existenci některých z těchto funkcí neměla ani ponětí. AR Zone má pomoci nejen snáze najít veškeré funkce, spojené s rozšířenou realitou, ale umožní také uživatelům využít své smarpthony opravdu naplno. Beta testeři One UI 2.0 zatím výskyt AR Zone nehlásí, je ale možné, že funkci Samsung oficiálně zavede až s příchodem Galaxy S11.

Galaxy S11 Concept WCCFTech

Související články

Dnes nejčtenější

.