Zavřít reklamu

V jednom z uplynulých článků jsme vás informovali o tom, že izraelská pobočka společnosti Samsung zveřejnila plán toho, kdy zhruba se k majitelům jednotlivých modelů smartphonů značky Samsung začne dostávat plná verze operačního systému Android 10. Zatímco některé modely by se měly hlavní aktualizace dočkat ještě letos, jiné smartphony přijdou na řadu až v dubnu příštího roku a další zase dokonce až v létě. Včera se ale začaly objevovat první zprávy o tom, že se někteří majitelé smartphonů řady Galaxy S10 již aktualizace dočkali.

Podle dostupných zpráv je v tuto chvíli stabilní verze operačního systému Android 10 k dispozici majitelům smartphonů Samsung Galaxy S10 v Německu. V době psaní tohoto článku se prozatím jedná pouze o uživatele, kteří se účastní testovacího beta programu One UI 2.0, ostatní uživatelé ale mohou přijít na řadu velmi brzy. Stabilní aktualizace má sériové označení G97**XXU3BSKO, její velikost činí zhruba 140 MB a její součástí je mimo jiné také prosincová bezpečnostní záplata.

Galaxy S10 trio FB

V tuto chvíli zatím není jisté, kdy se aktualizace v podobě stabilní verze Androidu 10 dostane i k beta testerům z řad uživatelů v dalších regionech, kde beta program probíhá. Nejsou dostupné ani žádné informace o tom, kdy se aktualizace na plnou verzi Androidu 10 dočkají řadoví uživatelé, kteří na svých smartphonech značky Samsung používají operační systém Android Pie – zatím je stále ve hře leden příštího roku pro majitele Galaxy S10.

Němečtí majitelé smartphonů produktové řady Galaxy S10, kteří jsou zároveň účastníky beta programu One UI 2.0, mohou stabilní aktualizaci stáhnout formou „over-the-air“ v Nastavení v menu pro aktualizaci softwaru. Aktualizace by měla být dostupná pro majitele Samsungu Galaxy S10, S10e a S10+. Uživatelé by nicméně měli mít na paměti, že v časném vydání Androidu 10 se mohou nacházet dílčí softwarové chyby, a to i přes to, že se jedná o stabilní verzi. Před aktualizací by tedy každý měl nejprve zálohovat své zařízení.

Android-10-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.