Zavřít reklamu

Téměř pokaždé, když firma Samsung vydá některý ze svých modelů produktové řady Galaxy S, se objeví spekulace o tom, že se zaručeně dočkáme také varianty Lite nebo Mini. Tentokrát to ale vypadá, že jsou tyto spekulace pravdě blíže než v uplynulých letech – a prozradila to sama společnost Samsung. Zmíněné zařízení dokonce již tento týden prošlo přes federální komisi pro komunikaci (FCC) a nese modelové číselné označení SMG770F.

Kódové označení odpovídá dřívějším spekulacím o Samsungu Galaxy S Lite. Součástí příslušné dokumentace je mimo jiné také screenshot sekce „O telefonu“, kde je dokonce explicitně uvedeno, že se skutečně jedná o Samsung Galaxy S10 Lite. Z dokumentace dále jasně vyplývá nejen číslo modelu, ale i to, že Galaxy S10 Lite bude k dostání také v 5G variantě – screenshoty si můžete prohlédnout na fotografii níže.

Samsung Galaxy S10 Lite dokumentace screenshot
Zdroj

Název napovídá, že by teoreticky mělo jít o jakousi odlehčenou verzi oblíbeného Samsungu Galaxy S10, technické specifikace ale zrovna dvakrát „odlehčené“ nejsou. Tato varianta bude s největší pravděpodobností osazena čipsetem Snapdragon 855, bude disponovat 8GB RAM, 128GB interního úložiště, a bude vybavena 6,7-palcovým FHD+ displejem, o přísun energie by se měla postarat baterie s kapacitou 4370 mAh – 4500 mAh, zatímco Samsung Galaxy S10e disponuje 5,8-palcovým FHD+ displejem a je vybaven baterií s kapacitou 3100 mAh. Dalším bodem, ve kterém se Galaxy S10 Lite liší od zmíněného Galaxy S10e, je trojitý zadní fotoaparát s 48MP primárním senzorem. Fotoaparát připravovaného smartphonu by měl dále sestávat z 12MP ultra širokoúhlého objektivu a 5MP hloubkového senzoru.

Schválení federální komisí pro komunikaci naznačuje, že nás od data představení Samsungu Galaxy S10 Lite příliš dlouhá doba nedělí, a s jistou pravděpodobností bychom se ho možná mohli dočkat ještě před koncem letošního roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.