Zavřít reklamu

O tom, že Samsung chystá nástupce svého skládacího smartphonu Galaxy Fold, není v současné chvíli nejmenších pochyb. Postupně vyplouvají na povrch další nové zprávy, související s chystanou druhou generací Galaxy Fold – a ta nejnovější vás jistě potěší. Podle ní by totiž příští Samsung Galaxy Fold měl být o dost levnější než jeho předchůdce. Zásluhu na tom bude mít z velké části technologický pokrok.

Nový skládací smartphone od Samsungu (který v tomto článku pojďme pracovně nazývat Samsungem Galaxy Fold 2) bude podle dostupných zpráv relativně dostupným modelem. Původní Galaxy Fold se na americkém webu společnosti Samsung prodává za 1980 dolarů, což je v přepočtu zhruba 45 600 korun. Po prvotním nezdaru se Samsungu podařilo vydat opravdu působivý hardwarový kousek, nabitý těmi nejnovějšími technologiemi, jeho cena je ale opravdu závratná, což by se s příchodem druhé generace mohlo změnit. Zatím ale bohužel není známa ani přibližná cena Samsungu Galaxy Fold 2.

Nový skládací telefon z dílny Samsungu by mohl také podle některých zdrojů získat i novou podobu, a na rozdíl od svého předchůdce by se mohl skládat podobným způsobem, jako kdysi populární „véčkové“ telefony typu Motorola Razr. Server SamMobile nedávno potvrdil, že Galaxy Fold 2 nese kódové označení SM-F700F a jeho vydání by mělo následovat nedlouho po vydání rovněž očekávaného Samsungu Galaxy S11 – s největší pravděpodobností v dubnu příštího roku. Na webu Samsungu, určeném jihoafrické oblasti, se dokonce před nedávném objevily stránky podpory pro příští generaci skládacího smartphonu, podle některých zdrojů nese zařízení pracovní název „Bloom“. Kódové označení, které se od označení původního Galaxy Fold liší, naznačuje, že Galaxy Fold 2 bude zcela jiným produktem, a že se máme rozhodně na co těšit.

Související články

Dnes nejčtenější

.