Zavřít reklamu

V příštím roce se mají příznivci společnosti Samsung opět na co těšit. Kromě nástupců obvyklých vlajkových lodí by měla spatřit světlo světa také druhá generace smartphonu Samsung Galaxy Fold – její vydání je údajně naplánováno na duben 2020. Samsung se počátečním neúspěchem prvního Galaxy Fold nenechal ani v nejmenším odradit a s jeho nástupcem má vskutku velkolepé plány. Server ETNews přišel dnes se zprávou, podle které chce Samsung v příštím roce prodat hned šest milionů kusů svého skládacího smartphonu. Pokud se vám tento cíl zdá příliš vysoký, vězte, že Samsung původně plánoval prodat 10 milionů těchto smartphonů.

Podle všeho se tedy nedočkáme jen jednoho jediného skládacího smartphonu od Samsungu, ale více modelů tohoto typu. Samsung se nechal poučit prvotními problémy s první generací Galaxy Fold a při vývoji jeho nástupce (a dalších podobných modelů) úzce spolupracuje se Samsung Display, aby se tentokrát příchod skládacích modelů obešel bez problémů. Podle dostupných zpráv má společnost Samsung také v plánu investovat do dalších výrobních závodů ve Vietnamu, aby mohl náležitě navýšit výrobu smartphonů tohoto typu.

Samsung Galaxy Fold 8
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Podle zprávy společnosti IHS Markit by se měly v příštím roce prodat „pouze“ tři miliony skládacích smartphonů. Předpověď firmy DSCC je o poznání optimističtější – podle ní by se mělo v roce 2020 prodat až pět milionů skládacích smartphonů. Co se Galaxy Fold týče, předběžné odhady hovoří o 500 tisících kusech, prodaných v průběhu letošního roku – pokud je tento údaj pravdivý, nejde vzhledem k odloženému zahájení prodeje a dalším komplikacím o nijak extrémně nízké číslo.

Související články

Dnes nejčtenější