Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Čekání končí. Nejnovější 10. generace procesorů Intel® Core™ je venku a s ní i nová technologie postavená na strojovém učení. Jedná se ale o výrazný posun i pro samotné uživatele? Upozornění: další četba ve vás může vyvolat touhu vyhodit svůj starý notebook. 

Nástup chytřejších procesorů 

Nejprve je třeba férově přiznat, že se výrazné novinky od jubilejní 10. generace tak trochu očekávaly. I tak budí jejich uvedení mimořádnou pozornost. Jednou z nejdůležitější zpráv je bezesporu nástup zbrusu nové technologie strojového učení a AI zvané Intel® Deep Learning Boost. Právě z ní totiž nové procesory Intel® Core™ extrémně těží. Rozdíl v rychlosti oproti předchozím generacím postřehne prakticky každý uživatel, ať už upravuje fotky, stříhá video, modelujete 3D objekty nebo třeba tvoří rozsáhlé kontingenční tabulky. Dokonce ani několik náročných aplikací spuštěných současně není díky výpomoci umělé inteligence problém. A nejen to. 10. generace přináší i příjemné překvapení pro milovníky počítačových her. 

Gaming i na integrované grafice

Battlefield 5, Dirt Rally 2.0 nebo Fortnite a to klidně v rozlišení 1080p. Čekání na dobu, kdy si plynule zahrajete oblíbené hry i na integrovaných kartách tenkých a ultralehkých notebooků, je nejspíše u konce. Nové procesory s GPU Intel® Iris® Plus se totiž chlubí dvojnásobným výkonem proti přechozí generaci. To fakticky znamená dostatek výpočetního výkonu nejen na gaming, ale třeba i na stříhání a sledování 4K videa nebo podporu 5K v 60Hz až na 3 monitorech. Samozřejmě výkon roste s vyšší třídou procesoru. Ten vůbec nejvyšší výkon můžete čekat od GPU Intel® Iris® Plus a označením G4 nebo G7 na konci číselného označení procesoru.

Na brouzdání světem i v síti 

Výrazný nárůst rychlosti navíc doprovází i technologie Intel® Dynamic Tuning™ 2 a Intel® Gaussian & Neural Accelerator, které zajišťují vyšší efektivitu spotřeby energie, a tedy i delší výdrž baterie vašeho notebooku. Bez zásuvky se tak obejdete i celý den. Skvělou zprávou je rovněž to, že procesory Intel® Core™ 10. generace podporují nejnovější standard WiFi 6 a až 4 porty Thunderbolt™ 3. Díky tomu se můžete těšit i na rychlejší surfování na síti. Stahovat a posílat soubory je dokonce možné až 3× rychleji než dřív. A ještě jedna důležitá věc. Nástup nových technologií se naštěstí nepodepsal negativně na ceně. Ostatně se můžete přesvědčit sami. Notebooky osazené procesory Intel® Core™ 10. generace už nyní nabízí třeba největší český e-shop Alza.cz.

10_banner_129794_800x300_deniknSK_Clanky_10th_gen_Intel

Související články

Dnes nejčtenější

.