Zavřít reklamu

Postavení společnosti Samsung na evropském trhu (nejen) se smartphony je letos podle nejnovější zpráv vůbec nejlepší od roku 2015. Na tomto úspěchu ale možná překvapivě nemají podíl nejnovější vlajkové lodě mezi telefony od Samsungu – modely Galaxy S10 a Galaxy Note 10 – ale o něco levnější smartphony řady Galaxy A. Svědčí o tom zpráva společnosti Kantar, podle které se smartphony této produktové linie výrazně zasloužily o lepší prodeje firmy a tím pádem také o významnější postavení na trhu.

Potvrzuje to i globální ředitel společnosti Kantar Dominic Sunnebo. Společnost Samsung zaznamenala růst na pěti hlavních evropských trzích a její současný podíl zde momentálně činí 38,4 %. Oproti stejnému období v loňském roce se jedná o nárůst o 5,9 %. Nové modely série Galaxy A patří podle Sunneba mezi pět nejlépe prodávaných modelů v Evropě. Největší popularitě se těší Samsung Galaxy A50, následovaný modelem A40 a A20. Samsung podle Sunneba dlouho hledal, čím by mohl na evropském trhu konkurovat smartphonům od Huawei či Xiaomi, a Galaxy A se nakonec ukázalo jako správná cesta.

SM-A505_002_Back_White-squashed

Smartphone Samsung Galaxy A50 představuje pro řadu spotřebitelů poměrně výkonný telefon se skvělými funkcemi za velmi přijatelnou cenu. Pochlubit se může například třemi fotoaparáty, snímačem otisků prstů, umístěným pod displejem a dalšími funkcemi, typickými pro high-endové telefony.

Na evropském trhu se podle společnosti Kantar daří dobře i konkurenčnímu Applu, jehož podíl zde vzrostl po uvedení letošních modelů iPhonů.

Sasmung-Galaxy-A50-FB

Dnes nejčtenější

.